Nowości z branży: Dezynfektor parowy - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowości z branży: Dezynfektor parowy - dlaszpitali.pl

Dezynfektor parowy

opm-dezynfektor-parowy
fot. iStock

Spośród różnych urządzeń dezynfekcyjnych produkowanych przez F. & M. Lautenschläger GmbH & Co. KG (Niemcy) DesCERT to linia wysokowydajnych dezynfektorów parowych do dezynfekcji produktów stałych i porowatych, takich jak: materace, odzież, koce, poduszki itp. w temperaturze 75°C i 105°C. W zależności od wersji, komora mieści od 5 do 10 pełnych zestawów obłożenia łóżka lub 6 do 13 samych materacy. Dezynfektor parowy jest zgodny z normami 93/42/EEC i posiada certyfikat CE 0197. DesCERT wyposażono w „inteligentne” rozwiązania w zakresie załadunku i transportu – komora posiada sterowane elektrycznie drzwi przesuwne. Przy montażu w studzience (modele B5 do B10) dno komory wewnętrznej znajduje się na poziomie podłogi; instalacja powyżej poziomu podłogi (modele S5 do S10) wymaga połączonego systemu załadunku składającego się z wózków transportowych i załadunkowych.

Opatentowane uszczelnienie drzwi nie wymaga konserwacji przez kilka tysięcy cykli, gwarantując 100-proc. szczelność w całym okresie użytkowania. Innowacyjny system recyrkulacji wody chłodzącej w zamkniętym obiegu zmniejsza zapotrzebowanie na wodę słodką o kilkaset litrów na cykl, co jest korzystne nie tylko w aspekcie ekonomicznym, ale i ekologicznym. Dzięki niskiej zużywalności elementów nawet podczas pracy z niezmiękczoną wodą konserwacja prewencyjna układu chłodzącego odbywa się tylko raz w roku i nie jest kosztowna.

Wysokowydajne pompy próżniowe napędzane dobrej jakości silnikiem i inteligentna technologia procesu sprawiają, że urządzenie pracuje bardzo cicho – jedynie wyświetlacz ukazujący czas do końca cyklu pracy wskazuje, że dezynfektor jest w użyciu.

Obsługa za pomocą ekranu dotykowego jest łatwa dzięki prostemu graficznemu interfejsowi użytkownika zapewniającemu szybki dostęp do informacji, z opcjonalną możliwością zmiany języka. Dokumentacja i kontrola procesu standardowo prowadzone są w wersji tekstowej z drukarką, ale można też wybrać inne opcje, integrujące oprogramowanie urządzenia z posiadanymi już systemami.

Czytaj także: Nowoczesne technologie stosowane w centralnych sterylizatorniach

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.