Czwarta edycja raportu raportu "Healthcare". Jaki jest stan zdrowia publicznego w Europie? - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCzwarta edycja raportu raportu "Healthcare". Jaki jest stan zdrowia publicznego w Europie? - dlaszpitali.pl

Czwarta edycja raportu raportu „Healthcare”. Jaki jest stan zdrowia publicznego w Europie?

BFF Banking Group wydał IV edycję Raportu Healthcare: „Zdrowie publiczne w Europie: jednolity system opieki dla całej populacji po doświadczeniach pandemii COVID-19”.

Raport, który na zlecenie BFF przygotowuje Fundacji Farmafactoring od 2019 r., jest opracowywany przez prof. Vincenzo Atellę i dr Joannę Kopińską. Analizuje on i porównuje systemy opieki zdrowotnej krajów UE, w których BFF jest obecny: Włoch, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Polski, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii.

Dzięki danym uzyskanym z oficjalnych źródeł oraz ankiecie ad hoc przeprowadzonej wśród specjalistów i ekspertów, raport oferuje przegląd systemów opieki zdrowotnej w wyżej wymienionych krajach, starając się podkreślić wspólne wyzwania i charakterystyczne dla danego kraju kwestie, które mogą być kluczowe zarówno z perspektywy praktyków, jak i decydentów.

Raport może służyć jako narzędzie pomagające zrozumieć zmienne kluczowe dla przebiegu pandemii Covid-19 oraz po jej zakończeniu. Kraje, które wydają więcej na ochronę zdrowia miały zdecydowaną przewagę mówi Livia Piermattei, Prezes Fundacji Farmafactoring. Znaczenie innowacji i badań, które wymagają długoterminowych inwestycji i planowania, stało się jeszcze bardziej oczywiste. Opisaliśmy zasadność tworzenia synergii i współpracy pomiędzy systemami opieki zdrowotnej w różnych krajach oraz zapewnienia szybkiej, pełnej i terminowej komunikacji pomiędzy systemami, pracownikami, pacjentami i rodzinami. Raport pozwala nam zrozumieć możliwości przebudowy naszych przyzwyczajeń i sposobu zarządzania zdrowiem, tworząc systemy, które skuteczniej odpowiadają na potrzeby wszystkich interesariuszy.

Alessia Barrera, Dyrektor Komunikacji i Relacji Instytucjonalnych, BFF Banking Group, dodaje: BFF od zawsze promuje analizy dotyczące ważnych społecznie tematów, które mogą mieć wpływ na relacje pomiędzy firmami i administracją publiczną, a także pomóc w efektywnych debatach i usprawnieniach systemów. Ta edycja „Raportu Healthcare” porusza kwestie, które są dziś szczególnie istotne, takie jak delikatna rola komunikacji w budowaniu zaufania między rządami a obywatelami, aby umożliwić wzajemne zrozumienie i uniknąć różnorodnych ryzyk. Mamy ogromną nadzieję, że narzędzie to może przyczynić się do budowy lepszego zarządzania sytuacjami krytycznymi w opiece zdrowotnej przez wszystkie podmioty.

Czytaj więcej: Ranking: najlepiej zarządzane szpitale publiczne w Polsce