Cyfrowa Przychodnia – nowy standard usług... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCyfrowa Przychodnia – nowy standard usług... - dlaszpitali.pl

Cyfrowa Przychodnia – nowy standard usług diagnostycznych

opm-dlaszpitali-cyfrowa-przychodnia

Największa polska sieć laboratoriów medycznych podpisała umowę dotyczącą nowej usługi Cyfrowa Przychodnia. Dzięki podjętej współpracy, pacjenci oraz lekarze będą mieli ułatwiony dostęp do badań wykonywanych przez Diagnostykę oraz bezpieczny wgląd do ich wyników w formie elektronicznej za pośrednictwem komputera lub aplikacji mobilnej.

Nawiązanie współpracy z liderem diagnostyki laboratoryjnej w Polsce jest dla nas ważnym etapem rozwoju Cyfrowej Przychodni. Dzięki wspomnianemu partnerstwu specjaliści placówek medycznych otrzymają możliwość bezpośredniego, zdalnego zlecania szeregu badań wykonywanych przez Diagnostykę. Co więcej, zarówno lekarze jak i pacjenci, będą mieli równie łatwy i bezpieczny dostęp do ich wyników – uzyskiwany dzięki otrzymaniu specjalnego kodu – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A. Wykorzystując doświadczenia w zakresie sztucznej inteligencji, sukcesywnie rozszerzamy naszą ofertę dla pacjentów i lekarzy. Wierzymy, że rozwiązania oferowane w ramach Cyfrowej Przychodni będą wkrótce nowym standardem w obszarze świadczenia usług medycznych wspieranych nowoczesną technologią, a współpraca z Diagnostyką przybliża nas do tego celu.

Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, posiadająca najszerszy wybór badań. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług diagnostycznych na wszystkich ich etapach od pobrania i transportu materiału biologicznego, aż po dostarczenie wyniku analiz medycznych. Diagnostyka wykonuje rocznie ok. 100 mln badań dla ponad 16 mln pacjentów.

Rozwiązanie Cyfrowa Przychodnia usprawnia funkcjonowanie zarówno małych placówek medycznych, szpitali jak i rozwiniętych sieci medycznych. Innowacyjna usługa MedApp umożliwia pełną, zdalną obsługę pacjentów – od umówienia na wizytę, poprzez jej przeprowadzenie, po zlecenie badań i ich analizę. Jest to szczególnie ważne w dobie trwającej walki z pandemią SARS-COV-2.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Trudności w interpretacji wyników badań laboratoryjnych