CMR Surgical pozyskało 600 mln dolarów w ramach finansowania serii D - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCMR Surgical pozyskało 600 mln dolarów w ramach finansowania serii D - dlaszpitali.pl

CMR Surgical pozyskało 600 mln dolarów w ramach finansowania serii D

opm-dlaszpitali-cmr-pozyskalo-600-mln-dolarow

CMR Surgical, firma działająca w branży robotyki chirurgicznej, ogłosiła, że pozyskała 600 milionów dolarów w ramach finansowania serii D. Rundą inwestycji kierował SoftBank Vision Fund 2 we współpracy z Ally Bridge Group.

Zdobyte środki pomogą w realizacji misji firmy, jaką jest udostępnienie chirurgii laparoskopowej jak największej liczbie pacjentów na całym świecie. Kapitał posłuży do poszerzenia na skalę globalną komercjalizacji robota chirurgicznego Versius® stworzonego przez CMR, a także do dalszego rozwoju jego cyfrowego ekosystemu.

We współpracy z chirurgami i szpitalami, CMR dąży do zapewnienia optymalnego narzędzia, dzięki któremu zrobotyzowana chirurgia laparoskopowa stanie się przystępna cenowo i powszechnie dostępna. Pozyskane fundusze zostaną m.in. wykorzystane do dalszej rozbudowy cyfrowego ekosystemu, w tym nowych rozwiązań technologicznych, takich jak aplikacja Versius Connect, stworzona dla chirurgów korzystających ze zrobotyzowanego systemu chirurgicznego Versius.

Najnowsza pula środków stanowi dla CMR istotne dofinansowanie, które przyspieszy wprowadzenie systemu Versius do szpitali na całym świecie, zapewniając jednocześnie pełną elastyczność w realizacji naszych pozostałych celówmówi Per Vegard Nerseth, prezes CMR.Ten znaczący zastrzyk kapitału, dzięki któremu wartość naszej spółki szacowana jest obecnie na 3 miliardy dolarów, nie tylko odzwierciedla poziom zainteresowania naszym produktem, ale także ukazuje skalę działalności i pozwoli nam na znaczący rozwój technologii oraz globalną ekspansję.

Popyt na minimalnie inwazyjne roboty chirurgiczne wśród chirurgów i pacjentów gwałtownie rośniepowiedział Yanni Pipilis, partner zarządzający w spółce SoftBank Investment Advisers. Dotychczas istotną przeszkodą w ich upowszechnieniu były wysokie koszty. CMR Surgical dokonuje przełomu w robotyce chirurgicznej, udostępniając roboty wspierające zabiegi otwarte i laparoskopowe na nowych rynkach, również w miejscach, gdzie rzadziej wykonuje się operacje przy wykorzystaniu tego typu rozwiązań, takich jak Indie, Bliski Wschód czy Ameryka Łacińska.

Będąc specjalistami w dziedzinie nauk biologicznych i aktywnymi inwestorami w obszarze robotyki chirurgicznej, jesteśmy przekonani, że łatwość obsługi i przystępność cenowa systemu Versius pozwoli istotnie zmienić oblicze robotyki chirurgicznej i zdemokratyzować ją, zarówno pod względem proceduralnym, jak i geograficznymmówi Charles Chon, partner i szef działu technologii medycznych, Ally Bridge Group.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Wartość rynkowa robotyki chirurgicznej wzrasta