Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oficjalnie otwarte - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCentrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oficjalnie otwarte - dlaszpitali.pl

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze oficjalnie otwarte

opm-dlaszpitali-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-oficjalnie-otwarte

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oficjalnie otworzył Centrum Zdrowia Matki i Dziecka specjalistyczny szpital dla dzieci i kobiet w ciąży poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. UM dodał, że Centrum wraz z wyposażeniem kosztowało 180 mln zł z czego ponad 130 mln zł pochodziło z UE.

Prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński podkreślił podczas uroczystości, że oddziały Centrum zostały już uruchomione i są na nich mali pacjenci i ich rodzice.

Oby jak najmniej było potrzeby leczenia pacjentów, ale jeżeli już, to żeby można było to realizować na jak najwyższym poziomiepowiedział Działoszyński.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak przypomniała, że pomysł stworzenia Centrum zrodził się ponad 10 lat temu, w czasie, kiedy w lubuskiej ochronie zdrowia był trudna sytuacja finansowa.

O dzieci musimy my zadbać – dorośli. I chociaż potrzeb było naprawdę dużo udało się i dzisiaj możemy wszyscy razem świętować. Nie byłoby dzisiaj tego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, gdyby nie nasza obecność w Unii Europejskiej, gdyby nie fundusze europejskie, bo zwyczajnie nie byłoby nas stać na tak wielką inwestycjęzaznaczyła marszałek Polak.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przekazał, że utworzenie Centrum łącznie z zakupem jego wyposażenia kosztowało 180 mln zł – z czego fundusze europejskie to ponad 130 mln zł, a wkład własny tego samorządu to blisko 46 mln zł.

Czytaj też: Na terenie USK w Białymstoku powstało Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych