Na terenie USK w Białymstoku powstało Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNa terenie USK w Białymstoku powstało Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-na-terenie-usk-w-bialymstoku-powstalo-centrum-psychiatrii-dzieci-mlodziezy-i-doroslych
fot. USK w Białymstoku

Uroczyste otwarcie Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych znajdującego się na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku odbyło się 7 grudnia. Centrum jest wspólną inwestycją Ministerstwa Zdrowia i Marszałka Województwa Podlaskiego.

Budowa i wyposażenie Centrum kosztowało 40 mln zł, z czego 22,6 mln zł pochodziło z Ministerstwa Zdrowia, a 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 – środków przekazanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Centrum Psychiatrii USK i UDSK mieści się w nowym budynku na terenie USK w Białymstoku. Ma cztery kondygnacje (trzy nadziemne, jedną podziemną) o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw.

W Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży (podległemu Uniwersyteckiemu Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu) dostępnych jest 28 łóżek, a w Centrum Psychiatrii Osób Dorosłych (podległemu USK) – 40.

Źródło: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Czytaj też: Duże inwestycje w szpitalu w Mińsku Mazowieckim