Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych powstanie w Bydgoszczy

Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych powstanie w Bydgoszczy

opm-dlaszpitali-centrum-innowacyjnych-analiz-medycznych
fot. iStock

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, ma pozwolenie na budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. „Wirtualny szpital” to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

W listopadzie ubiegłego roku spółka dokonała zakupu nieruchomości o łącznej powierzchni 2072 mkw.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy budowę innowacyjnej na skalę światową inwestycji. Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, czyli „Wirtualny szpital” będzie miejscem, które pozwoli na kształcenie przyszłych lekarzy z pomocą zaawansowanych technologicznie rozwiązań i z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed.

Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie pierwszą tego typu inwestycją na świecie. „Wirtualny szpital” umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych stworzonych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed podwójną immersję.

Wstępny projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego budynku. Całkowita wartość projektu to 29,5 mln zł. Realizację projektu wspiera notowana na NewConnect spółka SoftBlue. W maju ub.r. firmy zawarły list intencyjny w tej sprawie. SoftBlue udostępni zasoby technologiczne.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Znaczenie symulacji medycznej w szkoleniu chirurgicznym – analiza w oparciu o dowody naukowe

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.