Beata Szafraniec dyrektorką MSZ w Częstochowie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plBeata Szafraniec dyrektorką MSZ w Częstochowie - dlaszpitali.pl

Beata Szafraniec dyrektorką MSZ w Częstochowie

opm-dlaszpitali-beata-szafraniec
fot. Łukasz Kolewiński/UM Częstochowa

Beata Szafraniec wygrała konkurs na dyrektorkę Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Nową funkcję objęła 1 lipca.

Beata Szafraniec jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze związane z ochroną zdrowia w zakresie zarządzania, finansów, administracji i logistyki. W 2011 r. została doradczynią zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocniczką zarządu firmy telemedycznej, prezeską w spółce medycznej oraz dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępczyni dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.

Przypomnijmy, że do przeprowadzonego pod koniec maja konkursu zgłosiło się troje kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej przedstawioną przez obecnie sprawującą urząd dyrektorkę.

Umowa z Beatą Szafraniec została podpisana na 6 lat, do końca czerwca 2030 r.

Źródło: Urząd Miejski w Częstochowie

Czytaj także: Powstała propozycja utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Częstochowie