Badania laboratoryjne w miejscu udzielania świadczeń - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plBadania laboratoryjne w miejscu udzielania świadczeń - dlaszpitali.pl
Reklama

Badania laboratoryjne w miejscu udzielania świadczeń

opm-wykonywanie-badan-laboratoryjnych
fot. iStock

Jednym z rozwiązań umożliwiających wykonywanie badań laboratoryjnych w miejscu udzielania świadczeń medycznych jest aparatura nowej generacji LabPad® (Avalun SAS, Francja). Ten inteligentny system, złożony z w pełni zautomatyzowanego „zminiaturyzowanego mikroskopu” i szeregu jednorazowych mikrokuwet Tsmart®, zawierających liofilizowane odczynniki właściwe dla poszczególnych testów, oparty jest na unikalnej i opatentowanej technologii optycznej bez soczewek z wykorzystaniem innowacyjnej metody mikroprzepływów. Po włożeniu do urządzenia mikrokuweta jest skierowana w stronę czujnika CMOS i oświetlana przez różne źródła światła. Kiedy zawarty w niej odczynnik reaguje z krwią kapilarną, specyficzne dla danego testu zjawiska biologiczne są rejestrowane w czasie rzeczywistym i analizowane za pomocą algorytmu przetwarzania obrazu. Uniwersalność LabPad® wynika przede wszystkim z zastosowania łatwych w obsłudze i przechowywaniu (w pojedynczych saszetkach, w pudełkach po 12, 24 lub 48 sztuk) mikrokuwet Tsmart®, dzięki którym oznaczenia wykonuje się w sposób w pełni zautomatyzowany, potrzebując do nich minimalnej objętości krwi (tylko 3 μl).

LabPad® umożliwia za pomocą tego samego urządzenia wykonywanie badań z zakresu: hemostazy, włącznie z testem PT/INR (poprzez obrazowanie dynamiki przepływu krwi); biochemii, szczególnie pomiaru glikemii (metodą kolorymetryczną); immunohematologii, zwłaszcza bezpośredniego oznaczania grup krwi (metodą obrazowania aglutynacji cząstek); cytologii (poprzez rekonstrukcję obrazu mikroskopowego); immunologii (różnych biomarkerów, metodą immunochromatograficzną).

Podczas projektowania LabPad® szczególną uwagę zwrócono na jego funkcjonalność i ergonomię, dzięki czemu można uzyskać płynną integrację z procesem diagnostyczno-terapeutycznym opieki. Po przeprowadzonych we Francji i Kanadzie badaniach klinicznych jako pierwsze wchodzą na rynek zestawy Tsmart® do oznaczania parametrów hemostazy (PT/INR).

Czytaj także: Nowe możliwości oceny zaburzeń krzepnięcia i ich przydatność kliniczna

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.