Profilaktyka koronawirusa przy użyciu aplikacji...- Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProfilaktyka koronawirusa przy użyciu aplikacji...- Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Aplikacja ułatwi lekarzom ocenę ryzyka infekcji COVID-19

Jak zacząć korzystać z SafeSafe?

Aplikację instaluje się bezpośrednio ze strony internetowej www.koronazglowy.com (nie trzeba nic pobierać ze sklepów z aplikacjami). Użytkownik po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu od razu może z niej korzystać. Nie ma logowania do systemu, rejestracji. Nikt nie wie kim jest użytkownik, co chroni jego dane osobowe. Są one zapisane tylko na jego prywatnym urządzeniu.

Co trzeba wiedzieć o aplikacji SafeSafe?

Nie gromadzi danych osobowych użytkownika, zapisuje jego informacje na urządzeniu, na którym zostanie zainstalowana. Ma pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi zmagają się nie tylko lekarze, ale też Polacy przebywający w większości w przymusowej izolacji.

SafeSafe udostępnia dziennik stanu zdrowia, który ułatwia prowadzenie systematycznych działań profilaktycznych i zbieranie informacji o stanie zdrowia oraz śledzenie przebiegu objawów, jeżeli takie się pojawią. Dodatkowo zapisywanie osób, z jakimi się spotkaliśmy, pomoże w identyfikacji miejsca, w którym mogło dojść do infekcji. Należy zauważyć, że prawie nikt z nas nie żył w czasach epidemii, dlatego mało kto wie, jak się w takich sytuacjach zachować. I w tym właśnie ma pomóc aplikacja.dodaje dr hab. Grzegorz Garbacz, farmaceuta, naukowiec i przedsiębiorca, specjalista w dziedzinie badań nad lekiem i koordynator merytoryczny SafeSafe.

Dziennik połączony z oceną ryzyka, to bardzo istotne narzędzie w walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19 – zebrane dane tworzą profil pacjenta, który w razie pojawienia się infekcji stanowi niezwykle cenną wiedzę, która posłuży personelowi medycznemu do postawienia diagnozy oraz dobrania odpowiedniego leczenia w razie hospitalizacji.

Tę inicjatywę stworzyliśmy w myśl idei: nie narzekamy, lecz działamy. Na co dzień mierzymy się ze skutkami obecnej sytuacji. Jeżeli wszyscy będziemy korzystać z aplikacji pomoże nam to uniknąć zakażenia i przyspieszyć powrót do normalności. Szybka stabilizacja sytuacji uspokoi sytuację na rynku i zredukuje ekonomiczne skutki pandemii. Aby to się udało, każdy z nas musi podjąć działania prewencyjne odnośnie siebie i swoich bliskich.komentuje Mateusz Romanów, inicjator akcji i lider zespołu.

Mamy w planach dalszy rozwój aplikacji. Od lekarzy, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z wirusem, wiemy, że może ona skutecznie odciążyć personel medyczny. Poświęcenie personelu medycznego jest naszą motywacją do działania. Cały 30-osobowy zespół angażuje się w projekt zrzucając swoją pracę na dalszy plan. Projekt w ciągu tygodnia bardzo się rozbudował, żeby dalej móc go rozwijać, potrzebujemy wsparcia finansowego na zakup infrastruktury oraz opłacenie narzędzi,sprzętu i ludzi. Przyjmiemy każdy rodzaj pomocy od firm i instytucji, które mogą włączyć się do ściągania “korony z głowy”dodaje Romanów.

Źródło: mat. prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.