Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2025 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plLublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2025 - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2025

opm-dlaszpitali-lissc-2025

Zaplanowany między 3 a 5 kwietnia Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2025 to trzecia edycja międzynarodowej konferencji naukowo-szkoleniowej dla studentów i młodych lekarzy, zrzeszającej pasjonatów oraz praktyków z zakresu szeroko pojętych dziedzin zabiegowych. Wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koło Naukowe przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego przy USK 1 w Lublinie wraz z Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Plan konferencji zakłada trzy dni obejmujące: sesje naukowe, szeroką gamę warsztatów prowadzonych przez doświadczonych lekarzy i wiele innych atrakcji. Ciekawym punktem wydarzenia będą wykłady przeprowadzone przez wybitnych lekarzy z rozmaitych dziedzin zabiegowych. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń dotyczących działalności naukowej, prezentacja autorskich doniesień badawczych, edukacja środowiska medycznego oraz promowanie specjalności zabiegowych wśród młodych medyków na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. LISSC 2025 jest więc wydarzeniem odpowiednim zarówno dla studentów chcących związać swoją przyszłość ze specjalizacjami zabiegowymi, jak i dla lekarzy praktyków i doktorantów chcących poszerzać swoje umiejętności praktyczne i naukowe.

Przewidujemy udział 300 uczestników w sesjach naukowych oraz 250 uczestników warsztatów. Głównym językiem konferencji będzie język angielski. W związku z międzynarodowym charakterem wydarzenia sesje naukowe prowadzone będą w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz za pośrednictwem połączenia audio-wideopodają organizatorzy.

Dla uczestników aktywnych i biernych

Uczestnictwo w konferencji jest możliwe zarówno w formie aktywnej, jak i biernej. Aktywni uczestnicy mogą prezentować swoje prace naukowe w formie opisu przypadków medycznych, prac oryginalnych, metaanaliz czy prac przeglądowych oraz brać udział w ciekawych wykładach i sesjach naukowych. Forma bierna pozwala na wysłuchanie wykładów i sesji naukowych bez prezentowania własnej pracy. Udział w warsztatach jest możliwy zarówno dla uczestników aktywnych, jak i biernych. Sposób uczestnictwa wybiera się przy rejestracji uczestnika konferencji za pośrednictwem strony internetowej oraz social mediów. Rejestracja potrwa do 2 marca.

Uroczyste otwarcie konferencji z wykładem inauguracyjnym przewidziano na drugi dzień konferencji.

Wtedy też rozpoczniemy dwa dni pełne intensywnych sesji naukowych, wykładów oraz innych aktywności przewidzianych dla uczestników aktywnych i biernychinformują organizatorzy.

Szeroka gama warsztatów

Pierwszy dzień konferencji to dzień nastawiony głównie na tematyczne warsztaty pod okiem ekspertów rozmaitych dziedzin zabiegowych. Program zakłada bowiem warsztaty z symulacji medycznej przeprowadzone w salach wysokiej wierności CSM. Wykorzystanie tego rodzaju sal pozwoli uczestnikom przenieść się do świata symulacji medycznej i z perspektywy lekarza praktyka sprawdzić się w różnych scenariuszach postępowania z pacjentem symulowanym. Dalszą część warsztatów przewidziano w formie ćwiczeń praktycznych. Odbędą się m.in. warsztaty kadawerowe przy dostępie laparoskopowym, ćwiczenia na trenażerach zabiegów endoskopowych, laparoskopia podstawowa i zaawansowana, szycie chirurgiczne, szycie kardiochirurgiczne – zastawki serca czy warsztaty robotyczne Versius. Gama jest więc szeroka, co pozwoli na to, by każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Naukowo-szkoleniowy charakter wydarzenia stawia nie tylko na bogaty program sesji naukowych, ale również na doskonalenie praktycznych umiejętności uczestników pod czujnym okiem ekspertów.

Szczegółowy program konferencji wraz z programem warsztatów ukaże się niebawem na stronie internetowej oraz w social mediach konferencji.

Strefa wiedzy

650 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy