19. edycja MEDmeetsTECH
Jak odnaleźć się w świecie medtech i jak wyznaczać trendy? Poznaj przyszłość długowieczności w aspekcie technologii i medycyny precyzyjnej, która zrewolucjonizuje zdrowie oraz biznes!
Już 13 maja w Warszawie, w 10. rok funkcjonowania MEDmeetsTECH, będzie miała miejsca 19. edycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych konferencji medtech w Polsce.
W sesji trendy tematem przewodnim będzie długowieczność. Uczestnicy konferencji w pierwszej prezentacji autorstwa dr. hab. Pawła Rubisia, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, będą mogli zapoznać się z podstawową medyczną wiedzą na temat niewydolności serca. W dalszej części sesji prof. Piotr Buszman opowie o najbardziej innowacyjnym rozwiązaniu w kardiologii interwencyjnej w ostatnich latach, które znacząco poprawiło rokowania pacjentów ze stenozą aortalną, czyli o przezskórnych implantacjach zastawek aortalnych (TAVI). Następny wykładowca, prof. dr hab. n. med. Marek Postuła, przybliży natomiast temat przyszłości długowieczności w aspekcie technologii i medycyny precyzyjnej, która najprawdopodobniej zrewolucjonizuje zdrowie oraz biznes. Sesję trendy zakończy inspiracyjny keynote ambasadora innowacji w zdrowiu Roberta Wójcika, który spróbuje podpowiedzieć uczestnikom konferencji, jak powinni zacząć myśleć i działać w obliczu rozwoju technologii, ciągłych zmian i przekraczania kolejnych, niewyobrażalnych do niedawna granic. Jak się odnaleźć i jak wyznaczać trendy?
W programie wydarzenia zaplanowano również sesję dotyczącą badań klinicznych. Prelegentem, który rozpocznie ten blok, będzie prof. Hanna Szajewska, która zaprezentuje temat „Medycyna oparta na danych naukowych. Czy sztuczna inteligencja zmieni zasady gry?”. W dalszej części sesji wystąpi także Karol Makowski z prelekcją „Klasa wyrobu medycznego a konieczność realizacji badań klinicznych” oraz Urszula Skalska z tematem „Dokumentacja badań klinicznych wyrobów medycznych – o czym należy pamiętać?”.
Po kilku latach przerwy w programie MEDmeetsTECH pojawi się także sesja rynkowy „know-how”. Wystąpi w niej m.in. Grzegorz Kurzyp, który opowie o wirtualnym asystencie lekarza o nazwie Medico. Kolejnym wykładowcą będzie Sanjeev Choudhary z prezentacją „Zimna kalkulacja technologii zmieniających oblicze medtech!”. W tejże sesji zaplanowano również wystąpienie przedstawiciela Centrum e-Zdrowia, który przybliży uczestnikom konferencji platformę usług inteligentnych.
Ponadto w trakcie konferencji zaplanowano prezentacje zakwalifikowanych projektów startup oraz panel dyskusyjny we współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej oraz NIL IN pt.: „Jak ochrona własności intelektualnej może pomóc w rozwoju firm z branży medtech?”.
Jednym z głównym punktów programu będzie natomiast debata z udziałem przedstawicieli Agencji Badań Medycznych, Centrum e-Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Urzędu Patentowego RP oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie pt. „Rola współpracy instytucji publicznych we wdrażaniu innowacji w ochronie zdrowia”. Podczas debaty uczestnicy konferencji usłyszą, jakie bariery utrudniają postęp innowacji w polskiej ochronie zdrowia oraz jak je przełamać. Dowiedzą się także, co wnosi dobra współpraca instytucjonalna dla pacjentów, lekarzy i zarządzających ochroną zdrowia. Swój udział w debacie potwierdzili: dr Małgorzata Olszewska – dyrektor Centrum e-Zdrowia, Ireneusz Staroń – wiceprezes ds. finansowania badań Agencji Badań Medycznych, dr hab. Anna Kowalczuk – zastępca prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, dr Żaneta Zemła-Pacud – wiceprezes Urzędu Patentowego RP oraz dr n. med. Tomasz Maciejewski – dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Program wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.
Zobacz także: Relacja z 18. edycji konferencji MEDmeetsTECH