Wywiad z Robertem Demelem, wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWywiad z Robertem Demelem, wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-Stowarzyszenie-Rozwoju-Pracowników-Aparatury-Medycznej

Wywiad z Robertem Demelem – wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej, kierownikiem Sekcji Aparatury Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego W Opolu.

Jakie jest główne zadanie Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej?

Stowarzyszenie Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej to inicjatywa skupiająca osoby odpowiedzialne za zarządzanie i eksploatację sprzętu medycznego w szpitalach i jednostkach ochrony zdrowia. Naszym głównym celem jest wspieranie zarówno doświadczonych specjalistów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej dziedzinie, poprzez wzajemne wsparcie, wymianę doświadczeń oraz rozwiązywanie problemów związanych z aparaturą medyczną.

Jakie obszary działalności obejmuje Stowarzyszenie?

Stowarzyszenie angażuje się w szeroki zakres działań, obejmujący aspekty funkcjonowania, konserwacji, napraw, przeglądów i nadzoru nad sprzętem medycznym. Naszym dodatkowym celem jest ujednolicanie metod funkcjonowania sekcji aparatury medycznej oraz wyznaczanie kierunków działania mających na celu podniesienie standardu obsługi aparatury medycznej.

Jakie są główne cele Stowarzyszenia?

Głównymi celami naszej organizacji są wspieranie członków poprzez wzajemną pomoc, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów oraz udzielanie pomocy osobom z mniejszym doświadczeniem zawodowym. Ponadto, skupiamy się na kwestiach związanych z zakupami nowego sprzętu, problemami technicznymi aparatury medycznej oraz aspektami organizacyjnymi i prawnymi.

W jaki sposób członkowie utrzymują kontakt i dzielą się informacjami?

Nasi członkowie utrzymują kontakt poprzez dedykowaną grupę na platformie WhatsApp, gdzie regularnie organizowane są cykliczne spotkania audio. Podczas tych spotkań omawiane są bieżące tematy i problemy. Harmonogram spotkań dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Gdzie członkowie mogą znaleźć dodatkowe materiały i informacje?

Na stronie www.sapmed.pl gromadzone są materiały dotyczące zakresów przeglądów aparatury medycznej oraz instrukcje obsługi urządzeń medycznych. Stanowi to cenną bazę wiedzy dostępną dla zarejestrowanych członków Stowarzyszenia.

Z jakich środków utrzymuje się stowarzyszenie?

Stowarzyszenie Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej nie prowadzi działalności gospodarczej. Nasza organizacja opiera się wyłącznie na składkach członkowskich.

Jaka jest wysokość opłaty członkowskiej i w jaki sposób są one wykorzystywane?

Opłata członkowska służy do utrzymania działalności Stowarzyszenia. Dotychczasowe wpłaty członkowskie zostały przeznaczone na zbudowanie strony internetowej, która stanowi ważne źródło informacji dla naszych członków. Proces wykorzystania składek jest transparentny, zapewniając rozwój naszej społeczności zawodowej.

Jak można dołączyć do Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej?

Proces dołączenia jest szybki i łatwy. Członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia mogą być wszyscy pracownicy zajmujący się sprzętem i aparaturą medyczną w szpitalach oraz jednostkach ochrony zdrowia. Aby dołączyć, wystarczy pobrać deklarację członkowską dostępną na stronie www.sapmed.pl w zakładce „Członkostwo”. Po wypełnieniu deklaracji, można ją odesłać w formie skanu lub zdjęcia na adres mailowy stowarzyszenia: biuro@sapmed.pl . Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego zaangażowania się w rozwój naszej społeczności.

Dziękuję za rozmowę.

Krzysztof Duniewicz – Prezes Zarządu

tel.  608 038 267

Stowarzyszenia Rozwoju Pracowników Aparatury Medycznej
przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Sp. z o.o.
ul. Augustyna Kośnego 53