Nowy szpital w Żywcu – pierwszy tego rodzaju... - dlaszpitali.pl

Nowy szpital w Żywcu – pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce

opm-szpital-zywiec1
Źródło: mat. prasowe

Żywiec ma nowy szpital. Udział w jego realizacji ma Bank Gospodarstwa Krajowego – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.

Nowy szpital w Żywcu jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Ma realizować wszystkie usługi medyczne świadczone w dotychczas istniejącym ośrodku, a ponadto szereg nowych świadczeń. Zyskał też Szpitalny Oddział Ratunkowy wyposażony w lądowisko dla śmigłowca medycznego, co zagwarantuje szybszy dostęp do opieki dla pacjentów w stanach nagłych.

Ochrona zdrowia jest jednym z kluczowych sektorów dla społeczeństwa, szczególnie dziś, w czasie pandemii koronawirusa. Jesteśmy wiodącym bankiem finansującym rozwój ochrony zdrowia i cieszymy się, że przyczyniliśmy się do szczęśliwego zakończenia tej inwestycji – komentuje Radosław Kwiecień, członek zarządu BGK. Otwarcie szpitala to bardzo dobra wiadomość dla lokalnej społeczności. Co więcej to pierwszy w Polsce projekt finansowania w służbie zdrowia realizowany poprzez partnerstwo publiczno-prywatne i wytycza nowe drogi na rynkudodaje Radosław Kwiecień.

Inwestycja zapewni lokalnej społeczności kompleksową opiekę medyczną na najwyższym, europejskim poziomie. BGK jest jednym z niewielu banków, które finansują służbę zdrowia nie tylko poprzez kredyty. W trakcie pandemii Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego przeznaczyła łącznie 1,5 mln zł na wsparcie szpitali w walce z COVID-19.

Źródło: mat. prasowe

Szpital będzie świadczył usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W planach jest poszerzenie zakresu świadczeń. Dokładny zakres usług prezentuje tabela poniżej.

Źródło: mat. prasowe

Zobacz galerię zdjęć

Czytaj także: Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu − największa inwestycja szpitalna w Polsce

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.