Łóżka przeznaczone na oddział intensywnej terapii
fot. iStock
Najbardziej zaawansowane pod względem rozwiązań konstrukcyjnych wyroby spotyka się w obrębie oddziałów intensywnej opieki medycznej. Nic dziwnego, że również łóżka dostępne w tym obszarze coraz częściej oferują szereg zaawansowanych opcji.
Łóżka i ich wyposażenie są praktycznie od zawsze naturalnym elementem wyposażenia szpitali. To z nimi kontakt ma każdy pacjent, osoby, które go leczą, pielęgnują oraz odwiedzają, zatem oprócz swoich walorów funkcjonalnych pełnią one także rolę swoistej wizytówki szpitala, a przez pryzmat ich jakości i aktualnego stanu często ocenia się szpital jako całość. Wbrew pozorom dobór łóżka nie zawsze jest oczywisty, gdyż jego konstrukcja, sposób sterowania czy wyposażenie mogą się bardzo różnić w zależności od przewidzianego dlań obszaru, co znacząco wpływa na jego cenę. Niewątpliwie najbardziej zaawansowane wyroby spotyka się w obrębie oddziałów intensywnej terapii. Są one nasycone ogromną liczbą urządzeń o wysokim poziomie rozwiązań konstrukcyjnych. Nic więc dziwnego, że i łóżka dostępne w tym obszarze coraz częściej oferują szereg zaawansowanych opcji.
Łóżka przeznaczone na oddział intensywnej terapii – charakterystyka i wymogi
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Co zyskujesz dzięki rejestracji?
Otrzymasz dostęp do:- wybranych artykułów merytorycznych z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- praktycznych wskazówek oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali,
- komentarzy ekspertów, aktualności z branży oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń w ochronie zdrowia,
- raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych