E-usługi w medycynie. Jak wygląda e-dokumentacja... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plE-usługi w medycynie. Jak wygląda e-dokumentacja... - dlaszpitali.pl

E-usługi w medycynie

opm-e-uslugi-w-medycynieFot. Thinkstock

W literaturze występuje bardzo wiele definicji e-usług. Wydaje się wręcz niemożliwe jednoznaczne wyznaczenie granic e-usługi ze względu na dynamiczny charakter środowiska, w którym się tworzy i rozwija. Konsekwencją tego jest trudność w jednoznacznym określeniu, czy dana aktywność internetowa jest e-usługą, czy też nie.

W wielu województwach trwają lub zostały zapowiedziane konkursy w ramach regionalnych programów operacyjnych, dzięki którym podmioty lecznicze mają szanse pozyskać spore środki na informatyzację, w tym wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Pierwszy konkurs odbył się pod koniec 2015 r. w województwie mazowieckim. W 2016 r. na Dolnym Śląsku przeprowadzono cztery konkursy, trwa ocena projektów informatycznych w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. W najbliższym czasie otworzą się nabory w województwach: opolskim, dolnośląskim oraz lubelskim. W odróżnieniu od lat poprzednich konkursy realizowane są w jednolitym standardzie, tzn. we wszystkich województwach projekty będą oceniane wg tych samych kryteriów oceny. Zanim urząd marszałkowski ogłosi konkurs, jego przedmiot musi zostać zaakceptowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Motywem przewodnim są tzw. e-usługi oraz wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej zgodnie z wytycznymi CSIOZ. Aby zdobyć maksymalną liczbę punktów w tym obszarze, podmiot leczniczy musi zdefiniować co najmniej 6 usług elektronicznych, w tym co najmniej 4 na najwyższ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp