Związek Powiatów Polskich opublikował listę szpitali, które nie są w stanie wypłacić ustawowych podwyżek - dlaszpitali.pl

opm-lista-szpitali-ktore-nie-moga-wyplacic-podwyzek

Związek Powiatów Polskich opublikował wyniki badania ankietowego z którego wynika, że ponad 130 placówek szpitalnych w Polsce nie jest w stanie wypłacić swoim pracownikom ustawowych podwyżek.

Podwyżki dla medyków zostały wprowadzone ustawą o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która weszła w życie 29 czerwca 2022 roku.

Lista szpitali, które nie są w stanie wypłacić swoim pracownikom ustawowych podwyżek jest na bieżąco aktualizowana.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Reforma szpitalnictwa jednak nie dojdzie do skutku?