Zmarł wybitny neurochirurg dr Jerzy Pieniążek - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plZmarł wybitny neurochirurg dr Jerzy Pieniążek - dlaszpitali.pl

Zmarł wybitny neurochirurg dr Jerzy Pieniążek

opm-dlaszpitali-zmarł-wybitny-neurochirurg-jerzy-pieniazek

Zmarł dr n. med. Jerzy Pieniążek – wybitny neurochirurg związany z Bytomiem. Był wieloletnim ordynatorem Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w tym mieście, a w latach 2014-2020 dyrektorem tej placówki. Miał 75 lat.

Informację o śmierci lekarza przekazała rzeczniczka prasowa bytomskiego szpitala Iwona Wronka.

Przez wiele lat był zaangażowany w prace badawcze, miał w dorobku wiele prac naukowych opublikowanych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Przyczynił się do popularyzacji i rozwoju innowacyjnych metod leczenia, m.in. był współtwórcą systemów stabilizacyjnych kręgosłupaprzypomniała Wronka.

Choć urodził się w Gnieźnie, życie związał z Bytomiem. W 2014 r. został honorowym obywatelem tego miasta. Powtarzał, że to bytomski szpital był jego drugim domem, przepracował w nim pół wieku. – Znał tu każdy kąt i jako jedyny doskonale potrafił opowiadać o historii tego wybudowanego na początku ubiegłego stulecia gmachu. Oddany pacjentom, pracował do ostatnich dni dodała Wronka.

Współpracownicy dr. Pieniążka podkreślają, że zawsze dużą wagę przywiązywał do przekazywania wiedzy młodszym kolegom. Cieszył się z sukcesów swoich asystentów, dbał o ich szkolenia i wysyłał na zagraniczne staże.

Człowiek z niezwykłym poczuciem humoru. Dusza towarzystwa. Uwielbiał opowiadać historie, dowcipami sypał z rękawa. Z każdym potrafił nawiązać kontakt, bez względu na wiek i wykształcenie. Wspaniały mówca. Jego wykłady cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Przyciągał uwagę słuchaczy wiedzą przeplataną żartem wspomina rzeczniczka szpitala.

Dr Pieniążek często pojawiał się w mediach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, cierpliwie tłumaczył dziennikarzom zawiłości medycyny. Jego pasją była motoryzacja. Regularnie oglądał wyścigi Formuły 1. Odpoczywał w swoim domu w Beskidach.

Zmarł w piątek, 25.03., na miesiąc przed swoimi 76. urodzinami.

Źródło: PAP Nauka w Polsce/ autor: Krzysztof Konopka

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.