Zarządzanie obrazami na sali operacyjnej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plZarządzanie obrazami na sali operacyjnej - dlaszpitali.pl

Zarządzanie obrazami na sali operacyjnej

opm-zarzadzanie-obrazami-na-sali-operacyjnej

Nowoczesne sale operacyjne coraz częściej wyposażone są  w  urządzenia medyczne stanowiące źródło obrazów wykorzystywanych przez operatorów podczas zabiegów operacyjnych. Multimedialny system zarządzania obrazami na  sali operacyjnej SurgiMedia, działający w  oparciu o  duży dotykowy monitor sterujący, który jest jednocześnie monitorem wyświetlającym obrazy, pozwala na  zebranie obrazów z  urządzeń działających na  sali operacyjnej (endoskopu, mikroskopu cyfrowego, kamery lampy operacyjnej, mobilnego aparatu RTG itp.) i  zarządzanie ich wyświetleniem na  jednym lub wielu dużych monitorach. Istnieje możliwość wyświetlenia obrazu z  jednego lub kilku źródeł jednocześnie.

System dzięki dostępowi do  szpitalnego serwera PACS umożliwia import oraz edycję danych pacjenta oraz cyfrowych obrazów radiologicznych zapisanych w  standardzie DICOM, ich wizualizację, obróbkę i  konwersję.
Dzięki modułowi wideokonferencji opartemu o szpitalną sieć LAN istnieje możliwość strumieniowania obrazu i  dźwięku oraz dwukierunkowej komunikacji, co  daje możliwość przeprowadzania zdalnych szkoleń oraz wideokonferencji. Prosty interfejs dotykowy daje użytkownikowi możliwość wyboru źródeł sygnałów, sposobu ich wyświetlania, a  także nagrywania i  archiwizacji wybranych danych obrazowych. Możliwe jest sterowanie z  poziomu systemu parametrami lamp operacyjnych, kamery operacyjnej oraz kamery PTZ. System jest także wyposażony w  funkcję sterowania głosowego.

System SurgiMedia jest gotowym wyrobem medycznym, którego instalacja w  podstawowej wersji jest szybka i łatwa, z niewielkim zakresem prac (6 otworów) i  nie zakłóca działalności operacyjnej; wymaga jedynie zasilania oraz dostępu do  sieci LAN. System może być rozbudowywany o  dodatkowe moduły w  zależności od  wymagań użytkownika.

Czytaj także: Blok operacyjny – nowoczesne techniki obrazowania