XXV Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plXXV Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej - dlaszpitali.pl

XXV Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej

Jubileuszowy Zjazd odbędzie się 29 marca – 1 kwietnia w Janowie Podlaskim. Jest on doskonałą okazją do spotkania się w gronie ekspertów oraz podzielenia własnymi doświadczeniami. Wiedza i technologia medyczna nieustannie zmieniają się. Temu z kolei towarzyszy ciągłe udoskonalanie procedur dekontaminacyjnych.

Myślą przewodnią XXV Zjazdu PSSM jest „Wielowymiarowość procedur dekontaminacyjnych”. Zagadnienia przedstawiane podczas wydarzenia będą dotyczyć: prawa zamówień publicznych, roszczeń pacjentów związanych z zakażeniami szpitalnymi wynikającymi z zastosowania niesterylnego narzędzia czy obliczania kosztów sterylizacji. Każdy z uczestników z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, a zdobyta wiedza posłuży dalszemu indywidualnemu rozwojowi.

Zjazd jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 20-lecia. Od dnia powstania przez te wszystkie lata organizacja ewaluowała i zrzeszała coraz więcej osób, dla których dezynfekcja i sterylizacja nie stanowią jedynie czynności, które wykonują zawodowo. Członkowie Stowarzyszenia chcieli i nadal chcą czynnie uczestniczyć w tych przemianach i ustawicznym rozwoju interesującej ich dziedziny medycyny.