Wysokoczuły system diagnostyczny, który umożliwia... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWysokoczuły system diagnostyczny, który umożliwia... - dlaszpitali.pl
Reklama

Wysokoczuły system diagnostyczny, który umożliwia rozpoznanie podtypu udaru

Udar niedokrwienny mózgu, stanowiący około 85% przypadków, jest spowodowany zablokowaniem naczynia krwionośnego materiałem zakrzepowym lub zatorowym, zaś pozostałe 15% to udar krwotoczny, spowodowany uszkodzeniem naczynia i następowym krwawieniem w obrębie tkanki mózgowej. Rozróżnienie rodzaju i przyczyny udaru ma kluczowe znaczenie dla leczenia. Pomocny w tym może być wysokoczuły system diagnostyczny Digi-Lite Transcranian Doppler (Rimed Ltd., Izrael), który umożliwia rozpoznanie podtypu udaru, a dzięki funkcji multi-gate – również zlokalizowanie dokładnego miejsce niedrożności głównych naczyń śródczaszkowych; zastosowany w monitorowaniu pozwala ocenić efekty leczenia i redukuje liczbę koniecznych badań angiograficznych. Dzięki Digi-Lite i Digi-Lite+IP możemy z ponad 90-proc. czułością wykryć zmiany miażdżycowe w tętnicach szyjnych, odnaleźć proksymalne i dystalne gałęzie naczyń połączonych ze zmianą i ocenić krążenie oboczne.

Ponieważ główną przyczyną udarów śródoperacyjnych (szczególnie podczas zabiegów naczyniowych) jest zatorowość, przezczaszkowy Doppler odgrywa istotną rolę w ocenie ryzyka zatorowości i wykrywaniu zatorowości u pacjentów z miażdżycą tętnic szyjnych, pacjentów poddawanych zabiegom na tętnicach szyjnych oraz zabiegom kardiochirurgicznym, zarówno przed nimi, jak w trakcie lub po zabiegu. Zator wykrywany jest za pomocą sygnału przejściowego o wysokiej intensywności (HITS). Taki krótki sygnał wzorcowy przemieszcza się w spektrum w tym samym kierunku co przepływ krwi (w przeciwieństwie do artefaktów) i zwykle towarzyszy im dźwięk „ćwierkania”, „trzaskania” lub „jęku”. Zmniejszenie amplitudy wzmocnienia i objętości próbki zwiększa wykrywalność oraz dokładność HITS. Digi-Lite TCD z zaawansowanym i innowacyjnym oprogramowaniem pozwala na bardzo dokładne wykrywanie i zliczanie zatorów, a także na diagnozowanie pacjentów z ryzykiem udaru mózgu w celu zapewnienia im leczenia profilaktycznego.

Czytaj także: Nadzór nad wyposażeniem radiologicznym w czasie epidemii

Galeria

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.