Wyposażenie radiologiczne a epidemia koronawirusa. Jak... - dlaszpitali.pl

Nadzór nad wyposażeniem radiologicznym w czasie epidemii

OPM_3_20_technika_technologia_NADZOR_NAD_WYPOSAZENIEM_RADIOLOGICZNYM_W_EPIDEMII_iStock-1130772508
fot. iStock

Należy pamiętać, że nic nie zwalnia z obowiązku używania właściwie działającego wyposażenia. Od jego sprawności zależy, co zostanie uwidocznione na wykonanym obrazie, co zostanie wyświetlone na monitorze oraz co będzie mogło być ocenione przez lekarza.

Początkowo artykuł ten miał być poświęcony ochronie radiologicznej w kontekście ostatnich zmian w prawie polskim, w tym szczególnie obowiązującej od 23 września ubiegłego roku znowelizowanej Ustawie Prawo atomowe. Czas i zdarzenia ostatnich tygodni spowodowały ograniczenie tematyki i poruszanych tu zagadnień do pewnego, niezwykle ważnego w panującej sytuacji, aspektu związanego z radiologią czy może trochę szerzej – z obrazowaniem medycznym.

Chyba żadna dziedzina medycyny nie może obejść się aktualnie bez mniej lub bardziej zaawansowanego wyposażenia technicznego. Obrazowanie medyczne w sposób szczególny wykorzystuje takie wyposażenie. Efekty, jakich oczekuje się od tej dziedziny medycyny, czyli:

  • uzyskanie obrazu zawierającego właściwą ilość informacji klinicznych,
  • przekazanie i archiwizac...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do strefy wiedzy możliwy jest tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.