Wynik testu na koronawirusa będzie dostępny w aplikacji mojeIKP - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWynik testu na koronawirusa będzie dostępny w aplikacji mojeIKP - dlaszpitali.pl

Wynik testu na koronawirusa będzie dostępny w aplikacji mojeIKP

opm-dlaszpitali-mojeikp-pokaze-wynik-na-koronawirusa
fot. iStock

Już 1,9 mln Polaków pobrało bezpłatną aplikację mobilną mojeIKP, która daje łatwy i szybki dostęp do najbardziej potrzebnych informacji zdrowotnych – naszych oraz bliskich, którzy nas do tego upoważnili.

W najbliższych tygodniach Centrum e-Zdrowia planuje udostępnić w mojeIKP nową funkcjonalność – wynik testu na koronawirusa. Aplikację mojeIKP można pobrać bezpłatnie z Google Play lub App Store i zainstalować na swoim smartfonie.

Centrum e-Zdrowia uruchomiło aplikację mobilną mojeIKP w maju 2021 r. W bardzo krótkim czasie zyskuje ona dużą liczbę użytkowników – po 6 miesiącach jest ich już 1,9 mln i każdego dnia dołączają nowi.

AplikacjamojeIKP to nasza odpowiedź na światowe trendy. Postępująca cyfryzacja życia widoczna jest na każdym kroku – za pomocą smartfonów i tabletów możemy korzystać z usług bankowych, robić zakupy czy oglądać ulubione seriale. Od niedawna w telefonie mamy także szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Cały czas pracujemy nad rozwojem aplikacji, tak by docelowo wyposażyć Polaków w jak najbardziej funkcjonalne narzędzie, które ułatwia znacząco dostęp do naszych informacji medycznych – mówi Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Dzięki aplikacji Polacy mogą, m.in.: zarejestrować się online na szczepienia przeciw COVID-19, wykupić leki w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL, wyszukać e-recepty i e-skierowania czy odbierać powiadomienia o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach wysyłanych bezpośrednio na telefon. Aplikacja mojeIKP to też natychmiastowy i stały dostęp do wszystkich e-recept oraz ulotek leków, dzięki czemu łatwo można sprawdzić dawkowanie każdego z przepisanych leków. Jest to bardzo pomocne, gdy musimy przyjmować wiele rodzajów leków w tym samym czasie. Ponadto, w aplikacji pod ręką mamy Unijny Certyfikat Covid (UCC) i można go w każdej chwili pokazać odpowiednim służbom.

Dostęp do informacji medycznych dzieci i bliskich

Aplikacja umożliwia dostęp do dokumentacji medycznej całej rodziny. Dzięki temu można w łatwy sposób wykupić receptę nie tylko swoją, ale także dziecka czy osoby bliskiej, która nas do tego upoważniła. System uprawnień, czyli to do czego mamy dostęp lub komu go nadajemy, oparty jest na zasadzie świadomego ich nadania poprzez aplikację mojeIKP lub Internetowe Konto Pacjenta. Poprzez aplikację mojeIKP można również nadać bliskiej osobie dostęp do swoich danych. W przypadku dzieci sprawa jest zdecydowanie prostsza w momencie zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia społecznego w miejscu pracy jednego z rodziców, jest ono automatycznie dodawane do Internetowego Konta Pacjenta tego rodzica.

Dbanie o zdrowie z aplikacją mojeIKP

W listopadzie br. udostępniona została w aplikacji nowa funkcjonalność, która zmienia podejście do naszego zdrowia. Chodzi o profilaktykę, dzięki której możemy kontrolować nasze nawyki żywieniowe, prowadzić zdrowy tryb życia, a nawet dobrać odpowiednią dietę dla naszego organizmu.

Tworzymy e-usługi dla społeczeństwa i zależy nam na tym, by spełniały one pokładane w nich oczekiwania. Dlatego cyklicznie realizujemy badania użyteczności, dzięki którym możemy rozwijać nasze produkty zgodnie z potrzebami użytkowników. Przykładem takich zmian jest udostępnienie w aplikacji mojeIKP sekcji profilaktykadodaje Jarosław Kieszek.

Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić nasze postępy we wdrażaniu zdrowego odżywiania, a dodatkowo funkcja ta wspomoże nas w zakupach, sugerując jakie produkty powinniśmy kupić. W przyszłości powiadomienia PUSH będą informować użytkowników aplikacji o programach profilaktycznych, które są dostępne w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Powiadomienia będą odpowiednio profilowane według wieku i płci. Wszystkie te funkcjonalności pomogą w prowadzeniu zdrowego trybu życia i tym samym dbaniu o zdrowie.

W najbliższych tygodniach w mojeIKP pojawi się nowa, przydatna funkcja wynik testu na koronawirusa. Użytkownik otrzyma wiadomość SMS z informacją, że na Internetowym Koncie Pacjenta dostępny jest już wynik testu, który od razu jest widoczny także w aplikacji mojeIKP.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: COVID-19 w Polsce – epidemiologiczny wymiar pandemii

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.