Współpraca polsko-francuska w dziedzinie produktów i usług dla szpitali - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWspółpraca polsko-francuska w dziedzinie produktów i usług dla szpitali - dlaszpitali.pl

Współpraca polsko-francuska w dziedzinie produktów i usług dla szpitali

opm-dlaszpitali-wspolpraca-polsko-francuska-w-dziedzinie-uslug-i-produktow-dla-szpitali

W środę 19 października w Ambasadzie Francji odbędzie się polsko-francuska konferencja na temat infrastruktury szpitalnej i zdrowia. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Francji i agencja Business France we współpracy z Polską Federacją Szpitali i stowarzyszeniem French Healthcare.

Wiodącą tematyką konferencji będą wyzwania dla menadżerów szpitali związane zarówno z obecną sytuacją społeczno-gospodarczą, jak i ze zmianami wywoływanymi przez rozwój nowych technologii w sektorze zdrowia. Temat telemedycyny pojawi się też w wystąpieniach lekarzy kardiologów prowadzących w swoich ośrodkach nadzór nad pacjentami i leczenie na odległość. Wśród prelegentów będą eksperci z Francji reprezentujący 3 duże kompleksy szpitalne z regionu paryskiego, Lyonu i Clermont-Ferrand oraz dyrektorzy polskich ośrodków szpitalnych.

W konferencji uczestniczy również 7 przedsiębiorstw francuskich reprezentujących branżę wyrobów medycznych i diagnostyki w dziedzinie medycyny ogólnej, ginekologii i neonatologii oraz sektor usług dla szpitali i placówek ochrony zdrowia związanych z nowymi technologiami informatycznymi i rozwiązaniami dla budownictwa szpitalnego.

Część z tych firm jest już obecna w Polsce, inne dopiero poszukują na naszym rynku partnerów handlowych.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Rząd przeznaczy dodatkowe fundusze na kierunki medyczne w szkołach wyższych zawodowych