Nowości z branży: Wózek i fotel zabiegowy w jednym - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowości z branży: Wózek i fotel zabiegowy w jednym - dlaszpitali.pl

Wózek i fotel zabiegowy w jednym

wozek-fotel-zabiegowy

Specjalnie dla potrzeb chirurgii jednego dnia połączono wózek i fotel zabiegowy – ich połączenie to CLAVIA LSA CHIR (BMB MEDICAL SAS, Francja). Dzięki temu rozwiązaniu, pacjent nie musi być przenoszony z wózka na łóżko i z powrotem od chwili, gdy przybywa on do oddziału, dopóki nie opuści jednostki.

Zabieg (np. z zakresu chirurgii okulistycznej, stomatologicznej, laryngologicznej, chirurgii ręki, chirurgii endoskopowej) odbywa się bezpośrednio na fotelu, który za pomocą sterowanych cyfrowo siłowników LINAK można ustawiać w jednej z czterech zaprogramowanych pozycji: fotel, wózek, CPR i Trendelenburga. Regulacja położenia podnóżka (0-60°) i nachylenia do pozycji Trendelenburga (11°), a także wysokości (55-95 cm) odbywa się ze wspomaganiem elektrycznym.

Dwuczęściowe oparcie ze zdejmowaną sekcją głowy ułatwia szybki montaż odpowiedniego zagłówka w przypadku zabiegów laryngologicznych czy okulistycznych. Ruchomy materac z pianki o wysokiej sprężystości (35 kg/m3) ma grubość 10 cm i pokryty jest zdejmowanym pokrowcem z dzianiny powlekanej PVC w kolorze szarym łupkowym. Stalowa rama lakierowana proszkowo jest bardzo wytrzymała, dostępna w trzech rozmiarach: na materac 60 x 200 cm, 70 x 200 cm lub 80 x 200 cm, zaopatrzona w podwójne koła jezdne Ø 150 mm z dodatkowym 5. kółkiem, składane poręcze boczne oraz takież zabezpieczenie na końcu podnóżka, 2 uchwyty na stojaki do kroplówek i uchwyt na akcesoria przy podnóżku. Długość całkowita w pozycji siedzącej wynosi 155 cm, w pozycji rozłożonej – 215 cm; maksymalna waga pacjenta – 135 kg.

Czytaj także: Łóżka intensywnej opieki medycznej