Wizyta Pierwszej Damy Ukrainy w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Wizyta Pierwszej Damy Ukrainy w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Olena Zełenska

Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełenska odwiedziła Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. W wizycie towarzyszyła jej Agata Kornhauser-Duda.

W Instytucie od początku wojny znalazło pomoc ponad tysiąc małych pacjentów z Ukrainy. W szpitalu leczono niemal 450 z nich, a 800 uzyskało pomoc w poradniach i na izbie przyjęć. Ogółem w szpitalach w całej Polsce udzielono pomocy ok. 15 tys. ukraińskich dzieci.

Podczas spotkania w Instytucie Pierwsze Damy rozmawiały o polsko-ukraińskiej współpracy w zakresie leczenia pacjentów pediatrycznych. Olena Zełenska spotkała się również z lekarzami warszawskiego szpitala, którzy opowiadali m.in. o swojej codziennej pracy i o szkoleniu kolegów z Ukrainy.

Źródło: www.prezydent.pl