Wirtualny spacer po Muzeum Politechniki... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWirtualny spacer po Muzeum Politechniki... - dlaszpitali.pl

Wirtualny spacer po Muzeum Politechniki Opolskiej Lamp Rentgenowskich

wirtualny-spacer-muzeum-lamp-rentgenowskich

8 listopada 2011 roku miało miejsce otwarcie „Muzeum Lamp Rtg” przy Politechnice Opolskiej. Możliwy jest wirtualny spacer po terenie Muzeum.

8 listopada 2011 roku miało miejsce otwarcie „Muzeum Lamp Rtg” przy Politechnice Opolskiej. Dzięki zrozumieniu i życzliwości wielu ofiarodawców z całego niemal świata (452) posiada obecnie ponad 1000 różnych eksponatów związanych z promieniowaniem rentgenowskim (lamp i aparatów rentgenowskich), ale również i detektorów promieniowania X.

Wirtualny spacer po Muzeum Lamp Rentgenowskich

Muzeum ma spełniać rolę edukacyjną, stąd też jego opiekunowie zapraszają wszystkich użytkowników promieniowania rentgenowskiego do aktywnego wsparcia tej idei własnymi propozycjami jak również do przekazania do muzeum niesprawnych, zużytych lamp rtg (kołpaków, głowic czy całych aparatów rtg, części akceleratorów,detektorów i mierników promieniowania rentgenowskiego, okularów, osłon) i innych akcesoriów rtg czy też literatury na temat promieni X, ciekawych radiogramów itp.

Czytaj także: Informatyzacja szpitali w Polsce – stan aktualny i kierunki rozwoju