Informatyzacja szpitali w Polsce – stan aktualny... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plInformatyzacja szpitali w Polsce – stan aktualny... - dlaszpitali.pl

Informatyzacja szpitali w Polsce – stan aktualny i kierunki rozwoju

opm-Informatyzacja-szpitali-w-Polsce-stan-aktualny-i-kierunki-rozwojufot. iStock

Współczesne definicje i terminologie skłaniają do myślenia o informatyzacji ochrony zdrowia w Polsce jako o procesie wdrażania licznych usług z zakresu e-zdrowia. W literaturze za e-zdrowie przyjmuje się połączenie wszystkich rozwiązań informatyki i telekomunikacji mające na celu zrealizowanie pełnego wachlarza funkcji dotyczących dostępności, efektywności i jakości w sektorze ochrony zdrowia.

Kolejne przesunięcie terminów obowiązkowego uruchomienia i gotowości do użytkowania szeregu usług informatycznych przez placówki medyczne w Polsce skłania do refleksji, że ogromna większość publicznych szpitali nie była gotowa na planowane zmiany. Stałe odraczanie wdrożenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, e-recept czy e-skierowań sugeruje brak systemowej gotowości podmiotów do cyfryzacji ich pracy. Nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia uchwalona przez Sejm 18 lipca 2017 roku wydłużyła okres prac związanych z informatyzacją szpitali publicznych o kolejne 2-3 lata dla wybranych funkcjonalności projektu P1, prowadzonego centralnie przez Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia (1). Na jakim etapie prac znajdują się placówki objęte obowiązkiem informatyzacji, co zmieniło się przez ostatnie lata i czy istnieje szansa, że niedługo w pełni skorzystamy z możliwości, które niesie ze sobą ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp