Winner flow - nowoczesne rozwiązanie w warszawskim szpitalu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWinner flow - nowoczesne rozwiązanie w warszawskim szpitalu - dlaszpitali.pl

Warszawski szpital wprowadził nowoczesne rozwiązanie dla rodzących

opm-dlaszpitali-gwizdek-porodowy-winner-flow
fot. materiały prasowe

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie wprowadził na blok porodowy gwizdek Winner Flow, umożliwiający kobiecie aktywny oddech podczas porodu. Można z niego skorzystać już od 29 listopada.

Dzięki pracy z gwizdkiem zwiększa się dotlenienie, rozluźniają się mięśnie, obniża się próg bólowy, hamowane są hormony stresu, a faza aktywna porodu ulega skróceniu. W porodzie, aby zwiększyć głębokość oddechu według zasady wdech – głęboki, długi wydech, zaleca się używanie gwizdka z ustawionym poziomem oporu 2,5-2 na początku czynności skurczowej. Przy rozwarciu 7-8cm przechodzimy na poziom 1,5-1 oporu, a podczas parcia na poziom 0. W momencie porodu dziecka do techniki parcia zwiększa się opór na gwizdku. Dzięki znacznym zaangażowaniu mięśni brzucha uwalniana jest stymulacja ciała do parcia. Technika ta zmniejsza również liczbę urazów krocza.

Wsparcie dla rodzących

Gwizdek Winner Flow został zaprojektowany do nauki oddechu – wydechu torem brzusznym i wzmacniania mięśni dna miednicy. Podczas jego używania możliwe jest ustawienie różnego poziomu oporu na gwizdku. Wytworzony opór wymusza pracę mięśni dna miednicy i mięśni brzucha, dzięki czemu pozwala uniknąć, m.in. nietrzymaniu moczu czy rozstępów mięśnia prostego brzucha.

Ćwiczenia z gwizdkiem można rozpocząć już od drugiego trymestru ciąży. Specjaliści radzą, aby w trakcie treningu używać 2 poziomu oporu, zgodnie z zasadą pracy gwizdka: im wyższa liczba, tym mniejszy opór. Dzięki nauce oddechu i koncentracji w ciąży dotleniamy dziecko, jednocześnie nie obciążając mięśni dna miednicy.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Ważne zmiany w opiece nad pacjentkami w ciąży od przyszłego roku