VR TierOne – urządzenie do leczenia depresji i stanów lękowych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plVR TierOne – urządzenie do leczenia depresji i stanów lękowych - dlaszpitali.pl
Reklama

VR TierOne – urządzenie do leczenia depresji i stanów lękowych

opm-dlaszpitali-vr-tierone-urzadzenie
fot. materiały prasowe

Analiza potrzeb społecznych w dobie pandemii pokazuje skalę narastającej depresji wśród ludzi na całym świecie. Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla wielu ludzi na świecie o wiele groźniejszy niż sam wirus.

W związku z tym rośnie ilość nerwic, depresji, przechodzonych udarów czy zawałów. Skuteczną pomoc chorym może przynieść urządzenie VR TierOne, pomocne w leczeniu depresji i stanów lękowych. VR TierOne wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualna Rzeczywistość (VR) jest wygenerowanym komputerowo trójwymiarowym środowiskiem, którego użytkownik doświadcza w czasie rzeczywistym. Cechą właściwą i pożądaną dla doświadczeń VR jest poczucie obecności w wirtualnym świecie. Charakterystyczne własności VR, o których warto wiedzieć, to interaktywność (wzajemne oddziaływanie) oraz immersyjność (zanurzenie na wielu poziomach percepcji). Sugestywne wrażenie przebywanie w sztucznie wykreowanym środowisku jest osiągane dzięki oddziaływaniu bodźców na zmysł: wzroku, słuchu, kinestetyczny oraz dotyku (bodźce haptyczne) dostarczanych za pomocą urządzeń peryferyjnych VR.

VR Tier One to psychoterapia w wirtualnej rzeczywistości, która znacząco poprawia efekty leczenia, odciąża personel medyczny i zwiększa poziom zadowolenia pacjentów.

Za urządzeniem VR TierOne stoi grupa doświadczonych polskich naukowców i ekspertów od technologii, w tym m.in dr hab. Joanna Szczepańska-Gieracha, profesor certyfikowana psychoterapeutka European Association of Psychotherapy i nauczycielka psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim z ponad 20 lat doświadczeniem w pomaganiu pacjentom z różnymi schorzeniami, dr Jarosław Szczygieł, specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej, który na co dzień kieruje I Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej SP ZOZ „REPTY” Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Tarnowskich Górach oraz prof. Jan Szczegielniak, krajowy konsultant d/s fizjoterapii.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Znaczenie symulacji medycznej w szkoleniu chirurgicznym – analiza w oparciu o dowody naukowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.