Urządzenie do leczenia stanów zapalnych ucha - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUrządzenie do leczenia stanów zapalnych ucha - dlaszpitali.pl

Urządzenie do leczenia stanów zapalnych ucha

urzadzenie-do-leczenia-stanow-zapalnych-ucha
fot. iStock

EARDOC™ (Kencap Ltd., Izrael) to nieinwazyjne urządzenie do leczenia zapaleń ucha środkowego i innych stanów związanych z bólem ucha u dzieci i dorosłych, niezależnie od tego, czy schorzenie wymaga stosowania antybiotyku, czy nie, i czy są stosowane doustne leki przeciwbólowe/przeciwzapalne. Zasada jego działania to generowanie drgań, które rozchodzą się drogą przewodnictwa kostnego w kości wyrostka sutkowatego w kierunku ucha środkowego i trąbki Eustachiusza, udrażniając tę ostatnią i pozwalając na odpływ płynu i powietrza zgromadzonego w uchu środkowym, co przynosi szybką i skuteczną ulgę w bólu. Końcówka, którą pacjent przykłada za uchem, jest miękka i anatomicznie ukształtowana, co zwiększa komfort terapii. EARDOC™ umożliwia zastosowanie dziesięciu różnych częstotliwości drgań, zaleca się rozpoczynać od najniższej częstotliwości i zwiększać ją w razie potrzeby za pomocą przycisku na urządzeniu.

Aparat zasilany jest przez 2 baterie typu AA, może więc być używany nie tylko w domu pacjenta czy gabinecie lekarskim, ale także w podróży. Najlepiej działa w przypadku wysięku o niskiej lepkości, ale może również zmniejszać ciśnienie w jamie bębenkowej w przypadku wysięku od dużej gęstości i lepkości, jak w przewlekłym wysiękowym zapaleniu ucha środkowego. Skuteczny jest również w stanach niezwiązanych z obecnością wysięku, np. wywołanych zmianami ciśnienia podczas nurkowania lub podróży samolotem. Korzystanie z niego nie wykazuje żadnych interakcji z lekami i nie ma działań ubocznych, a jest na tyle łatwe, że pacjent może go obsługiwać samodzielnie, stosując się do załączonej instrukcji, zaleca się jedynie, by dzieci w wieku poniżej 6. r.ż. czyniły to pod nadzorem osoby dorosłej.

Badania kliniczne wykazały, że Eardoc™ jest bezpieczny i skuteczny dla wszystkich grup wiekowych powyżej 2 lat. Skuteczność działania może być łatwo sprawdzona przez laryngologa za pomocą badania tympanometrycznego przed użyciem EARDOC™ i po nim.

Czytaj także: Kierunki rozwoju w laryngologii onkologicznej

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.