Usprawnianie nocnej i świątecznej opieki lekarskiej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUsprawnianie nocnej i świątecznej opieki lekarskiej - dlaszpitali.pl

Usprawnianie nocnej i świątecznej opieki lekarskiej

opm-dlaszpitali-usprawnienie-nocnej-i-swiatecznej-opieki-zdrowotnej

Minister zdrowia powołał zespół, który zajmie się udoskonaleniem nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Pracami zespołu pokieruje podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, nadzorujący prace Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, Anna Goławska.

Powołany przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zespół liczy 18 osób. Na czele stanęła podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, nadzorująca prace Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, Anna Goławska. W skład Zespołu weszli ponadto:

• zastępca przewodniczącego – dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia; oraz członkowie:
  • prezes albo zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia,
  • dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Ministerstwie Zdrowia,
  • dyrektor Departamentu Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia,
  • zastępca Dyrektora Departamentu Lecznictwa w Ministerstwie Zdrowia,
  • przedstawiciel Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia,
  • przedstawiciel Departamentu Analiz i Strategii w Ministerstwie Zdrowia,
  • dyrektor Centrum e-Zdrowia,
  • dyrektor Pionu Rozwoju SIM i Wdrożeń w Centrum e-Zdrowia,
  • dyrektor Departamentu Prawnego w Centrum e-Zdrowia,
  • dyrektor Departamentu ds. Służb Mundurowych w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • naczelnik Wydziału Ratownictwa Medycznego, Obronności i Zarządzania Kryzysowego w Departamencie ds. Służb Mundurowych w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • dyrektor Departamentu Analiz i Innowacji w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • kierownik Sekcji w Departamencie Analiz i Innowacji w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • przedstawiciel Departamentu Analiz i Innowacji w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • zastępca dyrektora Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  • sekretarz – przedstawiciel Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia.

Czym zajmie się zespół

Powołany zespół ma zająć się opracowaniem kompleksowego rozwiązania, które usprawni organizację udzielania nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. W szczególności ma się skoncentrować na podniesieniu skuteczności udzielanej pomocy, a także poprawie koordynacji oraz efektywności udzielanej pomocy. W zakres prac gremium wchodzi ponadto proponowanie rozwiązań legislacyjnych w zakresie usprawnienia organizacji udzielania nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej, monitorowanie oraz analizowanie procesu wdrażania rozwiązań usprawniających. Do zadań należy także dokonywanie korekt przyjętych rozwiązań w powierzonym zakresie i wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra zdrowia w zakresie działalności zespołu.

Zespół ma zakończyć pracę 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj też: Leczenie stacjonarne premiowane przez NFZ