Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał 13 mln zł... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał 13 mln zł... - dlaszpitali.pl

13 mln złotych dla Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na innowacje

finansowanie-uniwersytet-medyczny-w-białymstoku

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzyma ponad 13 mln złotych wsparcia z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Środki finansowe, jakie otrzymała uczelnia pozwolą jej na realizację następujących projektów:

„Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym”(ZPU II) – wartość projektu: 9 238 552,86 zł. Celem projektu jest dostosowanie programów studiów do potrzeb gospodarki i społeczeństwa poprzez działania skupiające się na cyfryzacji i wprowadzeniu nowych metod nauczania (skanowanie wewnątrzustne, projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem technik cyfrowych, planowanie zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania komputerowego, wykonawstwo uzupełnień protetycznych w technologii drukowania 3D) na kierunku lekarsko-dentystycznym i kierunku techniki dentystyczne oraz utworzenie nowego kierunku higiena stomatologiczna.

„Mamy POWER – inwestujemy w kompetencje regionu” (ZPU III) – wartość projektu: 4 560 871,37 zł. Projekt obejmuje poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej UMB w zakresie podniesienia kompetencji kadry dydaktycznej i administracyjnej UMB, wsparcie kompetencji studentów poprzez realizację zajęć warsztatowych, zadań praktycznych i wizyt studyjnych, staży studenckich oraz dostosowanie 4 kierunków studiów do potrzeb otoczenia społeczno- gospodarczego.

Realizacja projektów rozpocznie się 1 października 2019 r.

Wsparcie otrzyma 834 osób, w tym: 730 studentów, 49 pracowników kadry dydaktycznej oraz 55 pracowników kadry administracyjnej.

Czytaj także: Czas na polskie innowacje medyczne. Rozmowa z prof. Markiem Gzikiem, dziekanem Wydziału Inżynierii Biomedycznej