Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUmiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED - dlaszpitali.pl
Reklama

Umiejętności bezcenne czyli resuscytacja na targach SALMED

opm-dlaszpitali-umiejetnosci-bezcenne-czyli-resuscytacja-na-targach-salmed
fot. iStock

Mam marzenie, by wiedza i umiejętności w udzielaniu pomocy w stanach zagrożenia życia była wiedzą powszechną, a każdy medyk winien być w tym zakresie profesjonalnym nauczycielem mówi dr n. med. Artur de Rosier, prezes ORL WIL. Dlatego właśnie na targach SALMED Wielkopolska Izba Lekarska przeprowadzi warsztaty: Stany nagłe – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Prace nad programem odbywają się w szczególnym czasie, kiedy cały świat wstrzymał oddech, a pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się celem nadrzędnym.

Jakie czynności powinniśmy przeprowadzić, kiedy widzimy u drugiego człowieka utratę przytomności, bezdech, prawdopodobne zatrzymanie krążenia? Jak postąpić, by uratować komuś życie w momencie wymagającym zdecydowanych i szybkich działań? Organizowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską bezpłatne warsztaty z zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych pozwalają odpowiedzieć na te pytania. Szkolenia, które zaplanowano w drugim dniu targów SALMED, tj. 24 marca, cieszą się zainteresowaniem nie tylko lekarzy i ratowników medycznych, ale także osób wykonujących inne zawody medyczne: pielęgniarkom, czy ratownikom medycznym.

Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani specjaliści ze środowiska medycznego – z wieloletnim doświadczeniem w pracy w pogotowiu ratunkowym, na oddziałach: anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii, chirurgii i pediatrii. Wszyscy prowadzący warsztaty posiadają uprawnienia instruktorskie nadawane przez Europejską i Polską Radę Resuscytacji.

W ramach szkolenia uczestnicy poznają podstawowe zabiegi resuscytacyjne i defibrylację. Dowiedzą się także jak postępować w przypadku zadławienia u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także jak badać pacjenta w stanie zagrożenia życia. Ponadto w programie uwzględniono tak istotne zagadnienia jak: udrażnianie dróg oddechowych i tlenoterapię oraz wkłucie doszpikowe, zaopatrywanie ran, złamań, oparzeń.

Certyfikowana pomoc dorosłym i dzieciom

Przez udział w warsztatach zdobywamy i utrwalamy umiejętności, dzięki którym wiemy jak postępować z pacjentami w stanach zagrożenia życia. Mówimy więc o umiejętnościach absolutnie bezcennych – przekonuje dr n. med. Artur de Rosier, prezes ORL WIL.

Eksperci wskazują, że wiedza na ten temat powinna być odświeżana, dlatego warsztaty są dedykowane także tym osobom, które przeszły podobne szkolenia w przeszłości po to, by umiejętności resuscytacyjne mogły mieć charakter odruchowy.

Czytaj też: Startupy gotowe do startu na targach SALMED

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.