Technologia RSQ Motion w NEO Hospital dla pacjentów po osseointegracji - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plTechnologia RSQ Motion w NEO Hospital dla pacjentów po osseointegracji - dlaszpitali.pl
Reklama

Technologia RSQ Motion w NEO Hospital dla pacjentów po osseointegracji

opm-dlaszpitali-technologia-rsq-motion-w-neo-hospital-dla-pacjentow-po-osseointegracji
fot. mat. prasowe

NEO Hospital wraz z RSQ Technologies uruchomiły nowy projekt z obszaru diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała u pacjentów będących po zabiegach osseointegracji. Wdrażane w krakowskim szpitalu rozwiązanie adresuje wiele ważnych pytań: jaki jest zakres ruchów pacjenta? Jak dokładnie pacjent czuje ruch swojego ciała? Jak uzyskać obiektywną informację o postępach w terapii i rehabilitacji po zabiegu?

Cyfrowe zdrowie zapewnia nam coraz więcej danych, a sztuczna inteligencja (AI) pomaga je przeanalizować, aby znaleźć nowe sposoby leczenia chorób i usprawnić praktyki medyczne. Dlatego NEO Hospital zdecydował się na wdrożenie rozwiązania RSQ Motion do oceny postępu w zakresie mobilności protetycznej oraz poprawy funkcjonalności u pacjentów będących po zabiegach osseointegracji.

W NEO Hospital pracujemy w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta, dlatego pomiar wyniku klinicznego oraz obiektywna informacja o rezultacie procesu terapeutycznego są dla nas niezwykle cenne. System RSQ Motion dostarcza kompleksowych informacji na temat stanu pacjentów zarówno w trakcie rehabilitacji i leczenia pooperacyjnego, jak i po zakończeniu terapii – na przykład podczas badania kontrolnego. Ocena postępu w dochodzeniu do zdrowia jest bardziej miarodajna dzięki systemowi – mówi Joanna Szyman, prezeska Grupy NEO Hospital.

Osseointegracja to aktualnie największa ewolucja w operacyjnym zaopatrywaniu pacjentów będących po amputacjach kończyn, która stanowi nowoczesną alternatywę dla konwencjonalnej protezy z lejem. Dzięki zabiegowi możliwe jest wyeliminowanie konieczności stosowania protezy lejowej, co pozwala pacjentom na lepsze chodzenie, poruszanie się po nierównym terenie oraz przekazywanie bodźców z podłoża w sposób zbliżony do naturalnego. Dla pacjentów to również szansa na zmianę jakości życia i sprawniejsze codzienne funkcjonowanie bez uciążliwych otarć, owrzodzeń skóry, dolegliwości bólowych czy bolesnych nerwiaków. Charakter implantu pozwala też na lepszy zakres ruchu w porównaniu z tradycyjnymi protezami, poprawę mobilności, chodu, jak również komfortu siedzenia. NEO Hospital jest pierwszym w Polsce ośrodkiem, który wykonuje zabiegi osseointegracji.

Czytaj też: Grupa Neo Hospital inwestuje w turystykę medyczną

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.