Grupa Neo Hospital inwestuje w turystykę medyczną
Grupa Neo Hospital na terenie krakowskiego Szpitala na Klinach uruchomiła American Clinic Cracow. Oferta placówki dedykowana jest głównie pacjentom z zagranicy, którzy cenią sobie indywidualne podejście i personalizowaną opiekę medyczną.
Przed wybuchem pandemii Polskę odwiedzało w każdym roku od 150 tys. do nawet 400 tys. osób poszukujących oferty medycznej. Wartość krajowego rynku szacowano na co najmniej 100 mln $. NEO Hospital chce wykorzystać atrakcyjność Krakowa i zaprasza pacjentów z zagranicy. Już dziś 30% pacjentów szpitala to osoby pochodzące z poza województwa małopolskiego. American Clinic Cracow wzmocni ponadregionalną pozycję szpitala.
– Rynek opieki medycznej globalizuje się. Widzimy silną motywację pacjentów do poszukiwania oferty medycznej ponadregionalnie. Mamy doskonale wykształcone kadry, z bogatym doświadczeniem klinicznym, nowoczesną infrastrukturę, wysokiej jakości sprzęt medyczny, jak również odpowiednie standardy organizacji pracy, w tym zapewniony dostęp do obsługi w języku, w którym komunikują się pacjenci. Również atrakcyjność naszego pięknego miasta jest dużym atutem, gdyż pacjenci cenią miejsca o wysokich walorach turystycznych, z bogatą ofertą kulturalna i dobrze rozwiniętą infrastrukturą – mówi Joanna Szyman prezeska zarządu NEO Hospital.
O American Clinic Cracow
American Clinic Cracow to miejsce, w którym zagraniczni pacjenci mogą liczyć na specjalistyczną pomoc medyczną, niezależnie od tego, czy przebywają w naszym kraju czasowo, czy na stałe. – Głównym celem utworzenia ośrodka było zapewnienie cudzoziemcom standardów opieki medycznej opartych na amerykańskim know-how. Z tego też powodu naszą kadrę stanowią renomowani specjaliści z bogatym doświadczeniem klinicznym, biegle posługujący się językiem angielskim, a znaczną część zespołu stanowią lekarze z USA. Dzięki American Clinic Cracow obcokrajowcy w Małopolsce zyskali dostęp do zaawansowanego technologicznie ośrodka medycznego, posiadającego status szpitala klinicznego, w którym mogą liczyć nie tylko na bezpieczeństwo i wysoką jakość świadczonych usług medycznych, ale również na poczucie komfortu, łatwość komunikacji, a także na poszanowanie różnic kulturowych – mówi prof. Tomasz Rogula – Dyrektor Kliniczny ośrodka, który przez prawie 10 lat pełnił funkcję Dyrektora Centrum Chirurgii Metabolicznej i Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Cleveland Clinic.
Bez skierowań, bez zbędnych formalności
American Clinic Cracow to dedykowany obcokrajowcom ośrodek medyczny, zapewniający opiekę medyczną w ramach konsultacji specjalistycznych, zaawansowanej diagnostyki, jak również możliwość przeprowadzenia zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technik małoinwazyjnych takich jak laparoskopia, czy robotyka chirurgiczna. Ośrodek działa na zasadach komercyjnych. Jak podkreśla prezes Grupy Neo Hospital – Joanna Szyman: – Aby uzyskać pomoc w naszej klinice nie trzeba posiadać żadnego specjalistycznego ubezpieczenia, przyjmujemy pacjentów również bez skierowań. Naszym pacjentom oferujemy, także pomoc w rozliczeniach finansowych z towarzystwami ubezpieczeniowymi, również zagranicznymi. American Clinic Cracow to ośrodek na medycznej mapie Krakowa, w którym oprócz jakości usług medycznych liczy się także serwis dla pacjenta zagranicznego. Z tego też powodu każda osoba z zagranicy korzystająca z usług kliniki otrzymuje dedykowanego Indywidualnego Opiekuna Pacjenta, który zapewnia koordynację w procesie leczenia we współpracy z lekarzem prowadzącym, a w przypadku zabiegów operacyjnych pomaga także w stworzeniu dogodnego harmonogramu wszystkich wymaganych przed zabiegiem konsultacji lekarskich i badań.
Ośrodek zaawansowany technologicznie
American Clinic Cracow to placówka powstała na terenie krakowskiego Szpitala na Klinach, który posiada status szpitala klinicznego. W szpitalu, zgodnie z modelem opieki opartej na wartości dla pacjenta, działają nowoczesne centra kompetencji, m.in. Klinika Leczenia Otyłości, Centrum Leczenia Piersi czy Centrum Leczenia Chorób Tarczycy. Pacjenci kwalifikowani do zabiegów operacyjnych mogą natomiast liczyć na przeprowadzenie zabiegu na drodze chirurgii małoinwazyjnej z wykorzystaniem laparoskopii lub systemu robotycznego da Vinci. – Wykorzystanie tych technik pozwala na zaoferowanie chorym wielu korzyści, wśród których najczęściej wymienia się mniej powikłań, mniejsze ryzyko infekcji, mniej dolegliwości bólowych oraz minimalną utratę krwi. Dzięki niewielkim nacięciom skóry minimalizuje się uraz chirurgiczny, dzięki czemu problem gojenia ran jest praktycznie wyeliminowany, co pozwala pacjentom na szybsze uruchomienie, krótszy czas hospitalizacji i rekonwalescencji oraz utrzymanie dobrej jakość życia – dodaje prof. Tomasz Rogula.
Źródło: materiały prasowe
Czytaj też: MZ: W polskich szpitalach hospitalizowanych jest ponad 2 tysiące pacjentów z Ukrainy