Targi SALMED – Świat medycznych innowacji - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plTargi SALMED – Świat medycznych innowacji - dlaszpitali.pl

Targi SALMED – Świat medycznych innowacji

opm-dlaszpitali-targi-salmed

Nowości rynkowe branży medycznej, debaty na temat aktualnych wyzwań stojących przed sektorem ochrony zdrowia, a także prezentacja najbardziej obiecujących startupów rynku medtech – to tylko część oferty Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED. Najbliższa edycja wydarzenia organizowanego w cyklu dwuletnim odbędzie się 19-21 marca 2024 r.

Na rynku pojawia się coraz więcej rewolucyjnych innowacji medycznych, które mają wpływ na ochronę zdrowia, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Podczas targów SALMED producenci sprzętu i wyposażenia medycznego będą mieli okazję do prezentacji swoich najnowszych rozwiązań usprawniających pracę placówek medycznych. Świat medycznych innowacji – to hasło tegorocznej edycji wydarzenia.

Zróżnicowana ekspozycja i strefa wiedzy

Producenci wyrobów medycznych stoją obecnie przed dużymi wyzwaniami wynikającymi ze wzrostu kosztów energii, pracy, transportu, a także surowców, dlatego konieczne jest wypracowanie mechanizmów zapewniających dalszy rozwój tego perspektywicznego rynku przy jednoczesnej dostępności tych nowoczesnych rozwiązań w placówkach ochrony zdrowia na poziomie europejskim. Jako organizatorzy chcemy aby targi SALMED były miejscem nie tylko prezentacji premierowych produktów, ale także areną dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy decydentami a przedstawicielami biznesu, nauki i szeroko pojętej medycyny. Dlatego w najbliższej edycji okazałą strefę SALMED EXPO dopełni program konferencji, debat i warsztatów tworzony wspólnie z kluczowymi organizacjami sektora ochrony zdrowia zapewnia Paulina Pietrzak, dyrektor targów SALMED.

Podczas targów SALMED w specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach powstaną sceny konferencyjne, na których podczas trzech dni toczyć się będą dyskusje m.in. na temat: zielonych szpitali, AI w ochronie zdrowia, telemedycyny, cyberbezpieczeństwa, dobrostanu kadry medycznej, aktualnych wyzwań w zarządzaniu szpitalami, finansowania inwestycji. Nie zabraknie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych rozwiązań. Zróżnicowany program skierowany będzie do menedżerów szpitali, właścicieli gabinetów, lekarzy, fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz wszystkich zainteresowanych osób zawodowo związanych z branżą medyczną.

Ekspansja startupów

Wzorem ostatniej edycji targów SALMED ważną częścią ekspozycji będzie strefa startupów medycznych. Ten rynek jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Potwierdza to tegoroczny Raport „Top Disruptors in Healthcare”, który jest przeglądem najbardziej innowacyjnych projektów, zmieniających zasady gry w dziedzinie opieki zdrowotnej. Targi SALMED od pierwszej edycji patronują tej inicjatywie. To pierwszy i jedyny w Polsce przegląd polskich startupów medycznych. Wyjątkowy charakter tej publikacji opiera się na bogatej analizie rynku startupowego oraz inspirujących historiach sukcesu. W tegorocznej edycji raportu zaprezentowano łącznie 151 startupów, spośród których 125 pochodzi z Polski, a 26 z Europy Środkowo-Wschodniej. – Jednym z największych wyzwań, z jakimi borykają się startupy, jest brak odpowiednich środków finansowych potrzebnych. Targi są miejscem łączenia świata innowacji z inwestorami gotowymi na rozwój biznesu wychodzącego poza schemat. Dlatego część rozwiązań przedstawionych w Raporcie będzie można zobaczyć na SALMED. Strefę startupów medycznych zainicjowaliśmy w ostatniej edycji targów i był to strzał w dziesiątkę. Cieszymy się, że możemy przyczynić się w ten sposób do rozwoju tego perspektywicznego rynku  – dodaje Paulina Pietrzak.

Twórcami Raportu są partnerzy branżowi targów SALMED: Polska Federacja Szpitali oraz Koalicja AI w zdrowiu a także zespół Młodych Menedżerów Medycyny i ekspertów wZdrowiu.

Targi Salmed odbędą się 19-21 marca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie na MTP odbędzie się 2. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO, prezentujących sprzęt i najnowocześniejsze rozwiązania dla laboratoriów, co znacznie wpłynie na wzbogacenie oferty ekspozycji.

Więcej informacji: www.salmed.pl

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.