Szpital Wojewódzki w Koszalinie ograniczył pracę oddziału laryngologii - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital Wojewódzki w Koszalinie ograniczył pracę oddziału laryngologii - dlaszpitali.pl

Szpital Wojewódzki w Koszalinie ograniczył pracę oddziału laryngologii

opm-dlaszpitali-wojewodzki-szpital-w-koszalinie

Szpital Wojewódzki w Koszalinie ograniczył pracę oddziału laryngologii do dni powszednich. Pacjenci, wymagający pomocy medycznej w dni świąteczne i weekendy, będą mogli ją otrzymać w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – poinformowała we wtorek rzeczniczka szpitala Marzena Sutryk.

Od kwietnia laryngologia w koszalińskim szpitalu wojewódzkim ograniczyła swoje działanie. Sutryk zaznaczyła, że zastosowane rozwiązanie, w którym oddział pracuje od poniedziałku do piątku, a w weekendy i święta pomoc medyczna udzielana jest na SOR, funkcjonuje też w innych szpitalach.

To – niestety – skutek braku laryngologów, a jednocześnie osiągnięcie przez większość kadry wieku emerytalnego” – podała Sutryk w oświadczeniu skierowanym do mediów, uzasadniając zmianę pracy koszalińskiej laryngologii.

Podkreśliła, że „trwają intensywne poszukiwania laryngologów i prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi pracą na oddziale”. Zdementowała pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje o zawieszeniu lub zamknięciu oddziału.

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w związku z brakiem lekarzy specjalistów nie działają oddziały neurologii, chirurgii naczyniowej i dermatologii.

Źródło: PAP, TVP 3 Szczecin

Czytaj też: Szpitale powiatowe nie przestają być zadłużone. Potrzebna zmiana mechanizmu finansowania