Szpital papieski w Zamościu otworzył nową stację dializ - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital papieski w Zamościu otworzył nową stację dializ - dlaszpitali.pl

Szpital papieski w Zamościu otworzył nową stację dializ

opm-dlaszpitali-stacja-dializ
fot. materiały prasowe

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odbyło się otwarcie stacji dializ. Szpital zakończył realizację wartej ponad 4 mln zł inwestycji dotyczącej modernizacji obiektu. Wydarzenie odbyło się 18 grudnia, a wziął w nim udział marszałek Jarosław Stawiarski.

Przedmiotem inwestycji była przebudowa istniejącego budynku bloku H, który od 2013 r. pełnił funkcję Oddziału Rehabilitacji do wymagań określonych dla stacji dializ w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz dostosowanie go do obowiązujących standardów technicznych, funkcjonalnych, użytkowych i eksploatacyjnych. Nowy blok to parterowy budynek, częściowo podpiwniczony, posiadający powierzchnię użytkową wynoszącą ponad 680 m2.

Standardy medyczne na najwyższym poziomie

Projekt pn. „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie bloku H na potrzeby Stacji Dializ” wyniósł ponad 4 mln zł i został dofinansowany z Budżetu Województwa Lubelskiego w kwocie 3,9 mln zł.

Ogromnie się cieszę z tej inwestycji. Dlatego, że nowoczesna stacja dializ to przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród pacjentów z niewydolnością nerek. To także standardy medyczne na najwyższym poziomie mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Prace obejmowały wykonanie 21 stanowisk do hemodializ: 15 stanowisk do hemodializ pozaustrojowych (trzy sale po 5 stanowisk), 4 stanowiska do hemodializ ostrych, 1 stanowisko do hemodializ otrzewnowych zakaźnych, powstała również izolatka z jednym łóżkiem. Ponadto wykonano pomieszczenie do Stacji Uzdatniania wody, wprowadzono także nowy układ pomieszczeń w stosunku do istniejącego układu po Oddziale Rehabilitacji.

Dalsze plany rozbudowy szpitala papieskiego

W planach inwestycyjnych dotyczących Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu na rok 2024 jest przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń na parterze bloku C mająca na celu utworzenie Oddziału Pediatrii, dostosowanie lądowiska do obowiązujących przepisów, modernizacja instalacji SSP w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego pacjentów i pracowników Szpitala, modernizacja instalacji klimatyzacji dla Bloku Operacyjnego oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby placówki.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Tworzenie przestrzeni medycznych wspomagających procesy leczenia

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.