Szpital MSWiA z dużym zastrzykiem gotówki na modernizację dlaszpitali.plSzpital MSWiA z dużym zastrzykiem gotówki na modernizację

Szpital MSWiA z dużym zastrzykiem gotówki na modernizację

opm-dlaszpitali-szpital-mswia-z-duzym-zastrzykiem-gotowki-na-modernizacje

Szpital MSWiA zostanie przekształcony w Instytut Medyczny charakteryzujący się wysokim potencjałem naukowym oraz organizacyjnym. Na przekształcenie placówki planowane jest 1 310 522 000 zł.

Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie stanie się instytutem badawczym. Do 2031 roku placówka ma otrzymać 1 310 522 000zł. Nowo powstała instytucja będzie uwzględniać potrzeby zdrowotne funkcjonariuszy służb mundurowych (podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji).

Potrzeby zdrowotne funkcjonariuszy

Medycyna dotycząca specyfiki i potrzeb zdrowotnych funkcjonariuszy służb podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, a także medycyny interwencyjnej związanej z zabezpieczeniem osób zajmujących najwyższe stanowiska państwowe oraz ważnych wydarzeń państwowych, do tej pory nie była dostatecznie rozwijana – powstanie Państwowego Instytutu Medycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma to zmienić.

Konieczna modernizacja

Do wzmocnienia potencjału naukowo-badawczego placówki potrzebne jest wsparcie finansowe z przeznaczeniem na infrastrukturę tworzonego Instytutu. Zastosowanie nowoczesnych technologii medycznych w obszarze leczenia i tworzenia programów profilaktycznych odpowiadających na potrzeby zdrowotne funkcjonariuszy wymaga rozbudowy bazy diagnostycznej Instytutu. Kwotę dofinansowania rozpisano na poszczególne lata – w 2022 roku ma to być 37,3 mln zł, z czego 15,3 to pieniądze na dotację podmiotową na dofinansowanie działalności bieżącej, a 22 mln zł na inwestycje. Całościowo do 2031 roku szpital otrzyma 1 310 522 000zł, z czego 220 720 000 zł ma być przekazane na dotację podmiotową, a 1 089 800 zł na inwestycje.

Czytaj też: Nowoczesny aparat do wentylacji mechanicznej noworodków w gorzowskim szpitalu