Szpital MSWiA otrzymał dofinansowanie na termomodernizację dlaszpitali.plSzpital MSWiA otrzymał dofinansowanie na termomodernizację

Szpital MSWiA w Warszawie z dofinansowaniem na termomodernizację

opm-dlaszpitali-szpital-mswia-w-warszawie

Kilkanaście budynków należących do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zostanie poddanych termomodernizacji. Za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej placówka otrzyma na ten cel 48,5 mln zł dotacji z Funduszu Spójności. Projekt zostanie wsparty także przez budżet państwa.

Dotację na przeprowadzenie inwestycji termomodernizacyjnej (głównie pod kątem gospodarowania energią cieplną i elektryczną) przekaże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – w zakresie działania 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, które jest wdrażane przez NFOŚiGW w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Poza dotacją z POIiŚ, remont placówki zostanie wsparty przez budżet państwa kwotą ok. 3,7 mln zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia pn. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach CSK MSWiA w Warszawie to kwota 52,2 mln zł.

Zakres prac budowlanych i remontowych

W 13 budynkach wchodzących w skład CSK MSWiA zostaną m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodachy; wymienione zostaną okna, luksfery oraz drzwi; wykonana zostanie modernizacja oświetlenia i wentylacji. Wymianie zostaną poddane także instalacje centralnego ogrzewania z modernizacją węzła cieplnego, instalacje ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Zainstalowane zostaną nowoczesne systemy zarządzania energią, poprawiające efektywność energetyczną budynków szpitalnych. Zostaną wykonane audyty energetyczne (ex-ante) i dokumentacja projektowa. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone do końca 2023 roku.

Czytaj więcej: Kamery w szpitalach z poparciem Rzecznika Praw Pacjenta