Szczeciński szpital wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów

Władze Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie wprowadziły zakaz odwiedzin. Decyzja ta została podjęta w związku z coraz bardziej powszechnymi zachorowaniami na choroby układu oddechowego.
Zakaz odwiedzin w szczecińskiej placówce został wprowadzony do odwołania. Zawieszenie możliwości odwiedzin nie dotyczy jednak pacjentów w stanie ciężkim, terminalnym oraz dzieci. Wizyty zostaną ograniczone do maksymalnie 30 minuta, a przy łóżku chorego będzie mogła przebywać tylko jedna osoba.
Na zredukowanie ilości odwiedzin w związku z licznymi zakażeniami wirusami oddechowymi zdecydował się również szczeciński szpital wojewódzki. W placówkach szpitala przy ul. Arkońskiej i ul. Sokołowskiego wizyty u pacjentów są możliwe tylko pojedynczo i w godzinach od 15:00 do 18:00.
Źródło: wszczecinie.pl
Czytaj też: Stacje ETZ dla pacjentów z chorobami rzadkimi powstały w kolejnych miastach