Sygnalizator stanu gazów medycznych SSGM-PREMIUM - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSygnalizator stanu gazów medycznych SSGM-PREMIUM - dlaszpitali.pl

Sygnalizator stanu gazów medycznych SSGM-PREMIUM

opm-dla-szpitali-Sygnalizator stanu gazów medycznych SSGM-PREMIUM
fot. INMED

Stworzony przez INMED nowy model sygnalizatora stanu gazów został zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Medycznych MEDICA 2019.

Sygnalizator stanu gazów medycznych (inaczej panel alarmująco-monitorujący) służy do akustycznego i wizualnego wykrywania i sygnalizowania nieprawidłowości stanu gazów medycznych (czyli spadku lub nadmiernego wzrostu ciśnienia) w instalacjach gazów medycznych.

Sterowanie urządzeniem ułatwia duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy z możliwością dostosowania szaty graficznej, opisów kanałów czy wyświetlanych komunikatów do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sygnalizator można zamontować w ścianie (podtynkowo) lub na foncie innych urządzeń.

Czytaj także: Bezpieczna eksploatacja systemu rurociągowego gazów medycznych i próżni

Stworzony przez INMED nowy model sygnalizatora stanu gazów medycznych pod nazwą SSGM-Premium wyróżnia się zaawansowaną technologią, która umożliwia szereg nowych funkcji:

• podgląd stanu gazów medycznych z telefonu komórkowego czy każdego innego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową będącego w zasięgu sieci internetowej,
  • zapis historii pomiarów na karcie microSD,
  • połączenie ze szpitalnym systemem BMS poprzez protokół Modbus RTU, TCP/IP oraz szeregiem konfigurowalnych wyjść cyfrowych,
  • dołączanie powielaczy sygnałów z automatyczną konfiguracją,
  • podłączenie awaryjnego zasilania 12V ze wskazaniem stanu naładowania baterii,
  • mierzenie chwilowych przepływów, jak i zużycia gazu z zewnętrznego przepływomierza (licznik zużycia z możliwością zerowania czy wybrania zakresu pomiaru).

To tylko część nowych możliwości jakie daje SSGM-Premium. Sygnalizator w wersji Premium to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości, niezawodności, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania oraz bardzo szerokiej funkcjonalności.

Źródło: mat. prasowe