Stoły operacyjne z Żywca na wyposażeniu nowej siedziby... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plStoły operacyjne z Żywca na wyposażeniu nowej siedziby... - dlaszpitali.pl

Stoły operacyjne z Żywca na wyposażeniu nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu

opm-stoly-operacyjne-w-szpitalu-uniwersyteckim
fot. Famed Żywiec

W nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu pracę lekarzy podczas operacji będzie wspomagał sprzęt Famedu Żywiec. Jeden z najbardziej doświadczonych wytwórców wyposażenia szpitalnego w Europie dostarczył do lecznicy 76 stołów operacyjnych m.in. do chirurgii naczyniowej i endoskopii, podnoszących bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem medycznym w Polsce. Największym dostawcą stołów operacyjnych do szpitala w Krakowie-Prokocimiu jest Famed Żywiec, czyli polski producent, którego sprzęt wspiera lekarzy w niemal 100 krajach świata. Budowa i wyposażenie placówki pochłoną ponad 1,2 mld zł. W obiekcie znajdzie się 925 łóżek w jedno- lub dwupokojowych salach z osobnymi łazienkami, w tym 24 na oddziale ratunkowym, 27 poradni specjalistycznych oraz moduł diagnostyczno-zabiegowy. Łącznie w kompleksie będzie wykorzystywanych ponad 10 tys. różnego typu urządzeń medycznych.

Polskie stoły operacyjne w największym polskim szpitalu

Famed dostarczy Szpitalowi Uniwersyteckiemu 76 stołów operacyjnych: sześć egzemplarzy Famed FLARE wyposażonych w karbonowy blat zapewniający niższą dawkę promieniowania RTG i 70 sztuk modelu SU02. Do Krakowa trafi także ponad 100 wózków do bezpiecznego przewożenia pacjentów. W Szpitalu Uniwersyteckim do dyspozycji lekarzy będą 24 sale operacyjne, w tym dwie sale hybrydowe oraz dwie umożliwiające instalację robotów chirurgicznych.

Czytaj także: Mamy ambicję, żeby być najlepszym szpitalem w Polsce. Rozmowa z Marcinem Jędrychowskim, p. o. dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Salę operacyjną można porównać do sceny teatralnej. Scenografia i światła mają znaczenie, ale najważniejsze jest to, co dzieje się na deskach. Podobnie jest w szpitalu. Stół zapewniający optymalne warunki do prowadzenia operacji jest kluczowym elementem każdego zabiegu. Dzięki niemu lekarz może w pełni wykorzystać wiedzę, ratując życie i zdrowie ludzi. Bardzo się cieszymy z wyboru dokonanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To potwierdzenie funkcjonalności i jakości, czyli znaków rozpoznawczych naszych wyrobów. Największy polski szpital będzie korzystał z najlepszego sprzętu, dodatkowo polskiej produkcjimówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.