SALMED 2020: Sprzęt, który kreuje medyczne trendy - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSALMED 2020: Sprzęt, który kreuje medyczne trendy - dlaszpitali.pl

SALMED 2020: Sprzęt, który kreuje medyczne trendy

złote-medale-salmed-opm-dlaszpitali
SALMED 2020

Aż osiem produktów zyskało przychylność Sądu Konkursowego i zdobyło prestiżową nagrodę Złoty Medal MTP targów SALMED. O tych laureatach będzie głośno. To oni wyznaczają nowe standardy w technologiach medycznych.

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2020, poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju – Złotego Medalu MTP. Wyróżnienie przyznawane jest produktom, usługom i rozwiązaniom, które charakteryzują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań czy też są wytworzone w oparciu o najnowszej klasy technologie dostępne na rynku.

– W tym roku jury miało postawione przed sobą niezwykle ciężkie zadanie. Dyskusje były burzliwe, ponieważ wszystkie zgłoszone do konkursu produkty reprezentowały bardzo ciekawe, nowoczesne rozwiązania – mówi dyrektor targów SALMED, Paulina Pietrzak.

Po posiedzeniu Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. Stefana Sajdaka, kierownika Kliniki Ginekologii Operacyjnej, Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, Złoty Medal MTP targów SALMED 2020 przyznano aż ośmiu produktom z branży medycznej.

Od nowości w kardiologii do opieki nad noworodkiem

Wśród tegorocznych nagrodzonych jest m.in. najmniejszy z dostępnych na rynku aparat EKG, który bez trudu mieści się w dłoni czy też jedyne urządzenie oferujące terapię laserem wysokoenergetycznym za pomocą sondy laserowej a także systemu skanującego z termokamerą, umożliwiającą ocenę ocieplenia tkanki przed i w trakcie terapii, czujnikiem temperatury oraz personalizowanymi gotowymi protokołami. Dzięki temu zapewnione jest maksymalne bezpieczeństwo oraz skuteczność terapii ostrych i przewlekłych schorzeń narządu ruchu.

Na medalowym podium MTP nie brakuje nowatorskiego sprzętu elektrokardiograficznego, który w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem pozwala, na komunikowanie się ze szpitalnymi systemami Informatycznymi. Podczas SALMED 2020 złotem pochwali się także innowacyjny system diagnostyczny do wykonywania standardowych elektrokardiograficznych testów wysiłkowych wraz z bezpośrednią oceną wydolności (VO2) oraz oceną układu oddechowego i metabolizmu mięśniowego. Rozwój technologii widać również w RTG. Złotym Medalem MTP wyróżniono cyfrowy mobilny aparat rentgenowski. Nagrodzonym hitem diagnostycznym jest pierwszy na świecie jednorazowy zestaw testowy, służący do szybkiego wykrywania mioglobiny w  moczu metodą bezaparaturową. Złotem pokrył się w tym roku również system do opieki i pielęgnacji noworodka, który charakteryzuje się nowatorskim podejściem do opieki nad noworodkiem. Rozwiązanie to wpływa bezpośrednio na jakość opieki medycznej i przyczynia się do poprawy standardów w szpitalach. Z kolei nowe trendy w położnictwie i ginekologii w 2020 wyznaczy innowacyjny ultrasonograf dedykowany tym dziedzinom. Jako jedyny na rynku może być wyposażony w całkowicie elektroniczną sondę kompleksową eM6C z aktywnym chłodzeniem, zapewniającą wielokrotnie szybsze przetwarzanie obrazów 3D/4D.

Czytaj także: Kluczowe aspekty decyzji o wymianie lub serwisie aparatury medycznej

Złote medale dowodem technologicznego rozwoju branży

– Nowatorskie rozwiązania zastosowane w produkcji nagrodzonych urządzeń są dowodem na niebywały technologiczny rozwój tej branży. Zobaczyć je oraz zapytać o szczegóły będzie można już w marcu na targach SALMED. Oferta powinna zainteresować przede wszystkich zarządzających w ochronie zdrowia, którzy dbają o jakość i innowacyjność stosowanego sprzętu – dodaje Paulina Pietrzak.

Targi SALMED umożliwią nie tylko poznanie złotych medalistów, ale także nowych, premierowych produktów prezentowanych przez wystawców na poszczególnych stoiskach. Ponadto w trakcie SALMED powstaje po raz pierwszy strefa start-upów, które zrewolucjonizują rynek medyczny. Te produkty znalazły się w pierwszej edycji raportu systematyzującego wiedzę na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. Dokument pt.: TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE przygotowała we współpracy z ekspertami Polska Federacja Szpitali- partner branżowy SALMED 2020. Raport stanowi wynik ponad półrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się trudnego zadania – próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce.

Wśród nich znajdą się m.in. aplikacje mobilne dla lekarzy wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny, platformy telemedyczne oraz digitalizacji danych czy innowacyjne rozwiązania z dziedziny genetyki.

Podczas targów w specjalnie wydzielonej strefie część z prezentowanych w raporcie rozwiązań będzie można obejrzeć. Zaplanowano także panel dyskusyjny na ten temat.

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2020 odbędą się 18-20 marca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim.

Więcej na: www.salmed.pl