Śląski Uniwersytet Medyczny otwiera filię z kierunkiem lekarskim w Bielsku-Białej

opm-dlaszpitali-slaski-uniwersytet-medyczny-otwiera-filie-z-kierunkiem-lekarskim-w-bielsku-bialej

Filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z kierunkiem lekarskim powstanie w Bielsku-Białej. Prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Edward Wylęgała powiedział w piątek, że zajęcia dla ok. 70 studentów mogłyby się rozpocząć od nowego roku akademickiego.

W piątek w bielskim magistracie list intencyjny w sprawie utworzenia w mieście placówki podpisali rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) prof. Tomasz Szczepański, prezydent Bielska-Biała Jarosław Klimaszewski i starosta bielski Andrzej Płonka.

Jesteśmy największym uniwersytetem medycznym, jeśli chodzi o szkolenie, z wielkim zapleczem naukowym. Chcemy to do Bielska-Białej przyprowadzić. (…) Myślę, że kierunek lekarski już w październiku będzie możliwy. To będzie około 70 studentówpowiedział PAP prorektor ŚUM ds. rozwoju prof. Edward Wylęgała.

Jarosław Klimaszewski wskazał w rozmowie z PAP, że samorząd ma do dyspozycji – jak się wyraził – trzy, cztery lokalizacje, w których uczelnia mogłaby rozpocząć działalność.

Właścicielami obiektów, które bierzemy pod uwagę, jest gmina lub spółki miejskie. Trwa w nich audyt. To uczelnia dokona wyboru. Musimy dość szybko to zrobić, jeśli nabór studentów na październik ma się udać wskazał.

Rektor ŚUM prof. Tomasz Szczepański po podpisaniu listu wyraził nadzieję, że uczelnia stworzy szansę dla rozwoju młodzieży i miasta.

Czytaj też: Nie żyje prof. Przemysław Jałowiecki, były rektor ŚUM