Robot da Vinci w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRobot da Vinci w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach... - dlaszpitali.pl

Siedlce: robot da Vinci w szpitalu wojewódzkim

szpital-wojewodzki-siedlce-robot-da-vinci
Robot da Vinci w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach dołączył do elitarnego grona placówek dysponujących światowej klasy systemem robotycznym da Vinci. Szybszy powrót do zdrowia, mniej powikłań i duża precyzja podczas zabiegów operacyjnych – to tylko niektóre zalety nowego sprzętu. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa w wysokości 9.593.539,93 mln zł. W oficjalnej prezentacji robota chirurgicznego udział wzięła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jestem dumna, że nasz siedlecki szpital wzbogaci się o tak innowacyjny sprzęt. To nie jest tani zakup, ale zależy nam na tym, aby mieszkańcy Mazowsza mieli dostęp do leczenia na światowym poziomie i mogli na miejscu, bez wybierania się w daleką podróż, korzystać z najnowszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Pierwsza publiczna placówka z robotem da Vinci na Mazowszu

Siedlecki Szpital Wojewódzki jest pierwszą publiczną placówką na Mazowszu, w której operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii będą przeprowadzane przy wsparciu systemu robotycznego da Vinci. Pierwszej generacji systemy tego typu zostały opracowane dwie dekady temu, a obecnie oferowana jest już czwarta generacja. Na całym świecie przeprowadzono dotychczas ponad 6 mln operacji przy wsparciu systemu robotycznego da Vinci, z czego około 1 mln w ubiegłym roku.

System robotyczny da Vinci to technologia dwudziestego pierwszego wieku, dzięki której nasz szpital znajdzie się w ekstraklasie najlepiej wyposażonych placówek w Polsce. Dostępność tego sprzętu najnowszej generacji pozwoli nam stworzyć w Siedlcach centrum leczenia robotycznego, które będzie polem doświadczalnym dla wszystkich lecznic na Mazowszu – mówi Marcin Kulicki prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach.