Ruszyła platforma internetowa "Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion" - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRuszyła platforma internetowa "Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion" - dlaszpitali.pl

Ruszyła platforma internetowa „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”

opm-dlaszpitali-taiwan-anti-covid-pavilion
Źródło: mat. prasowe

Strategie zapobiegania epidemii stosowane w różnych krajach stały się dominującym problemem międzynarodowym roku 2020. Tajwan zyskał międzynarodowe uznanie dzięki działaniom podjętym w celu kontrolowania pandemii. TAITRA, rządowa organizacja non profit wspierająca tajwański przemysł, ma zaszczyt zaprosić do odwiedzenia platformy internetowej „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”. Jest to portal gromadzący informacje dotyczące działalności Tajwanu związanej z walką z pandemią, która łączy pracę ponad 20 instytucji medycznych i 2000 firm działających w obszarze urządzeń i wyrobów medycznych: http://www.anti-covid-19.tw

Bazując na tragicznych doświadczeniach związanych z epidemią SARS kilka lat temu, Tajwan zainicjował wiele działań prewencyjnych we wczesnych stadiach epidemii (m. in. wczesne kontrole graniczne, zwiększenie produkcji maseczek ochronnych itp.). W połączeniu z bardzo wysokim poziomem opieki zdrowotnej na Tajwanie oraz poziomem świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania epidemii, wyniki Tajwanu podczas pandemii zyskały uznanie na całym świecie. Wiele państw nadal walczy z pandemią, dlatego „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion” integruje krajowe zasoby służące zapobieganiu epidemiom i dzieli się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami ze światem.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Epidemia zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce – aspekty prawne