Ruszyła budowa kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego przy PUM - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRuszyła budowa kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego przy PUM - dlaszpitali.pl

Ruszyła budowa kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego przy PUM

opm-dlaszpitali-budowa-kompleksu-przy-pomorskim-uniwersytecie-medycznym
fot. iStock

Budowę kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie rozpoczęto oficjalnie we wtorek. Ma być gotowy w pierwszej połowie 2026 r.

Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. Bogusław Machaliński wyjaśnił we wtorek podczas konferencji prasowej, że zadanie obejmuje wybudowanie kompleksu o powierzchni blisko 50 tys. metrów kwadratowych. Ma się tam znaleźć Collegium Pharmaceuticum, Centrum Medycyny Translacyjnej, czternaście jednostek organizacyjnych, zaplecze dla poradni i bioinformatyki onkologicznej.

Nowy kompleks przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym

Ta inwestycja absolutnie odmieni nie tylko oblicze Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, ale także infrastrukturę i rzeczywistość medycyny w Szczecinie, w regionie, w tej części kraju i w tej części Europy powiedział prof. Machaliński.

Wyraził przekonanie, że zespoły naukowo-badawcze, dydaktyczne i lekarze – profesjonaliści medyczni uczelni, „mając do dyspozycji tak wspaniałe, ultranowoczesne warunki, zapewnią nie tylko kształcenie nowych kadr, nie tylko jeszcze lepsze warunki pracy naukowo-badawczej, ale przede wszystkim poprawią opiekę nad człowiekiem chorym, nad pacjentem”.

Dodał, że tak dużej inwestycji nie było jeszcze w historii uniwersytetu. – Ze wszystkimi dodatkowymi inwestycjami to ponad 1,5 mld zł. To milowy krok, który już wkrótce zupełnie zmieni medycynę w tej części Europymówił rektor. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa.

Kompleks w formule „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje konsorcjum firm z Korporacją Budowlaną DORACO jako liderem i PORR w charakterze partnera. Inwestycja, która powstanie naprzeciwko szpitala klinicznego PUM nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej ma być oddana do użytku w pierwszej połowie 2026 r.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

Czytaj też: Ponad pół miliarda złotych na utworzenie Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.