WdzięczniMedykom: Rozwój kampanii dzięki... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWdzięczniMedykom: Rozwój kampanii dzięki... - dlaszpitali.pl

Rozwój kampanii #WdzięczniMedykom

opm-kampania-wdzieczni-medykom
fot. iStock

W ogólnopolską akcję wsparcia szpitali i pracowników służby zdrowia WdzięczniMedykom włącza się firma farmaceutyczna AstraZeneca. Darowizna przekazana przez nowego partnera kampanii umożliwi zakup wyposażenia dla kolejnych szpitali, które zgłosiły swoje potrzeby do Caritas Polska.

Caritas nie ustaje w niesieniu pomocy polskim medykom w walce z koronawirusem. Nasze działania mają charakter ogólnopolski i kompleksowy. Z radością obserwujemy zaangażowanie zarówno osób prywatnych, jak i firm wyciągających pomocną dłoń do potrzebujących. Dzięki pomocy AstraZeneca będziemy mogli dostarczyć sprzęt ratujący życie do jeszcze większej liczby szpitali, za co z serca dziękujemymówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Darowizna w wysokości 200 tys. zł pozwoli Caritas Polska zakupić m.in. środki ochrony osobistej w postaci atestowanych kombinezonów ochronnych i maseczek, a także płyny do dezynfekcji dla placówek ochrony zdrowia leczących pacjentów cierpiących z powodu epidemii COVID-19.

Niezwykle cieszy nas, że mogliśmy wesprzeć akcję #WdzięczniMedykom. To właśnie oni, stojąc na pierwszej linii frontu, są bohaterami ostatnich tygodni podkreśla Radu Rasinar, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska i Wiceprezes Regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Firma przekazała 9 milionów masek ochronnych, do krajów i podmiotów, które wymagały największego wsparcia oraz angażuje się w różnorodne inicjatywy polegające na wymianie doświadczeń klinicznych i prowadzeniu dyskusji naukowych na temat leczenia pacjentów z COVID-19. W webinarium skierowanym do pracowników medycznych udział wzięło 23 000 pracowników służby zdrowia ze 130 krajów, w tym kilkuset lekarzy z Polski.

W ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zamówiła już 100 respiratorów produkcji brytyjskiej, cieszących się dobrą opinią polskich medyków. Pierwsze urządzenia jeszcze w kwietniu zostały przekazane do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie oraz do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. Obie placówki należą do ośrodków leczących osoby zarażone koronawirusem. Kolejne respiratory od Caritas trafią do polskich szpitali w maju i w czerwcu.

Poza respiratorami Caritas Polska dostarcza szpitalom, a także hospicjom i zakładom opiekuńczo-leczniczym w całym kraju środki ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz inne niezbędne wyposażenie. Do tej pory organizacja zakupiła już 100 tys. maseczek chirurgicznych, 9 tys. masek KN95 oraz 2 tys. przyłbic, 10 tys. kombinezonów ochronnych, a także 12 specjalistycznych łóżek szpitalnych. Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii #WdzięczniMedykom przekroczyła już 4,6 mln zł.

Akcja rozwija się dzięki wsparciu darczyńców instytucjonalnych oraz indywidualnych. Na zebraną w jej ramach kwotę poza środkami przekazanymi przez AstraZeneca składają się m.in. darowizny od Fundacji Carrefour, firm Concordia, Generali, Gaz-System, sieci Lidl, PWPW, Felicity Estates, a także wielu osób, które zdecydowały się wspomóc zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków. Do akcji wciąż można się przyłączyć, szczegóły na www.caritas.pl/medycy.

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć
●  przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy
●  wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
●  wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Walka z hejtem środowiska lekarskiego − kampania #wspierajmedyka

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.